i5-8265U laptopta Mount & Blade Warband kasıyor

ragnar6

Femtopat
Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz (8 CPUs), ~1.8GHz İşlemci
12 GB Ram
NVIDIA GeForce MX110 Ekran Kartı

Anlayamadağım şekilde kasıyor. Acaba Intel Ekran Kartını mı görüyor? Oyun laglı gibi akıcı oynayamıyorum savaşlarda. Birde laptopa HDMI ile BenQ EL2870U Monitörümü bağlıyorum ama laptopun kendi monitörü gibi akıcı olmuyor. Neden bunları yaşıyorum?

Intel(R) Core(tm) i5-8265U CPU @ 1.60GHz (8 cpus), ~1.8GHz işlemci.
12 GB RAM.
NVIDIA GeForce MX110 ekran kartı.

Anlayamadağım şekilde kasıyor. Acaba Intel ekran kartını mı görüyor? Oyun laglı gibi akıcı oynayamıyorum savaşlarda. Bir de laptopa HDMI ile BenQ EL2870u monitörümü bağlıyorum ama laptopun kendi monitörü gibi akıcı olmuyor. Neden bunları yaşıyorum?

Kaç Hz monitor?

Oyunun Nvidia için destekli profili var. Yani harici GPU'ya eklemenize gerek yok.

Cihazınız oyunlar için tasarlanmamış. Warbanda grafik olarak eski olsa da, çok fazla ünite barındırdığından işlemci gücü istiyor. Grafik ayarlarını ve savaştaki asker miktarını düşürün.

2023-03-23_21-00.png

2023-03-23_20-59.png

Öldürülen asker, kazanılan tecrübe gibi ekranda çıkan yazılar da işlemciye yük bindirir. Bunlar büyük savaşlarda, arka arkaya olduğunda eski işlemcilerde takılmalara yol açabilir. O yüzden bu ayarları kapatmanızı öneririm. Kapatıp test edin ve lazım olan ayarları yavaş yavaş açıp test edin. Eğer çok etkisi yoksa açık kullanın.

2023-03-23_21-08_1.png

2023-03-23_21-07.png

Ceset sayısı da yük bindiren ayarlarndan biri. Ayarı sıfır yapınca öldükten 3-5 saniye sonra cesetler kaybolacaktır.

2023-03-23_21-08.png

Ayrıca modlu oynamayın. Modların içerisindeki eşyalar, üniteler genellikle optimizasyon sorunlu oluyorlar. Mod seçiyorsanız daha basit bir şey tercih edin. Diplomacy 4. Litdum mesela detaylı olmasına rağmen grafik tarafında abartılı bir mod değildir.

Monitör hakkında sorununuzu bağlantıdaki kategoriye açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı