i5 8300H ve GTX 1050 Ti laptop marka ve model önerisi

exceptionalinci

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Gaming laptop alacağım, kafamda iki seçenek var. Birincisi Monster, ikincisi HP.

İki modelde de 8300H, 1050TI ve 8GB RAM bulunuyor. Tek fark, Monster modelinde 256GB SSD varken, HP modelinde 1TB HDD var. Ve HP modeli 300 TL daha ucuz.

Sizlere sorum: Monster'ı tercih edip HDD mi almalıyım yoksa HP'yi tercih edip SSD mi almalıyım?

Not: HDD veya SSD montajını kendim yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD li model Monster alman daha mantıklı olur. Söylediğin HP sanırım 15cx00 lı modeller. Zaten o modelleri aşırı ısınan modeller pek tavsiye etmiyorum. Alanların çoğu aşırı ısınmadan şikayetçi.

15-CX0031NT modeli. Tavsiye etmez misiniz?
Kasa kalitesi kötü değil ama oyun testlerinde GPU ve CPU sıcaklıkları 90 derecenin altına pek inmiyor. Bazıları çıkıp bu sıcaklık değerleri laptop için normal diyebilir bence hiç normal değil pc için zarar bu sıcaklıklar. Geçende kullanıcının biri aynı modelden aldığını 1 haftalık cihazın aşırı ısındığını söylüyordu. Bu yüzden çokda önerebileceğim bir model değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı