i5-8400 oyunda 85 derece oluyor

Tekinogluu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest
RAM
16GB
Anakart
B360 GAMİNG PRO CARBON
Merhaba, dün bilgisayarıma i5-8400 taktırdım test etmek için Valorant'a girdim. İnternetten bir de CPU sıcaklığını ölçmek için program indirdim. Baktığımda 85 derece falan oluyordu maksimum. Fakat kasanın üst hava deliklerine elimi koyunca çok sıcak olduğunu fark ettim 85 derece sıcaklık normal diye biliyorum fakat kasanın üst hava kısmı çok sıcak. Bu bir sorun mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dün bilgisayarıma i5-8400 taktırdım test etmek için Valorant'a girdim. İnternetten bir de CPU sıcaklığını ölçmek için program indirdim. Baktığımda 85 derece falan oluyordu maksimum. Fakat kasanın üst hava deliklerine elimi koyunca çok sıcak olduğunu fark ettim 85 derece sıcaklık normal diye biliyorum fakat kasanın üst hava kısmı çok sıcak. Bu bir sorun mudur?

85 derece bana kalırsa yüksek termal macun ya da CPU fan değiştirmenizi öneririm sistem sağlığı açısından ama sadece oyunda o şekilde çok yükseliyor ise termal macun yenilemek işinizi görecektir.

Kasa modeli nedir ? 85 derece normal bir seviye değil. Kasa modelini bilmiyorum fakat normal havalandırması olan bir kasa ise ilk önce termal macun değişimi yapın, sonuçta çok fazla değişim olmazsa işlemci soğutucusunu değiştirmenizi öneririm.

85 derece bu işlemci için hele pek normal değil. İzmir'in cehennem sıcağında, aşırı boğuk bir kasada 70-75 aralığında kullanıyorum aynı işlemciyi. Hoş, anlık olarak 85 dereceye çıkıyorsa nispeten kabul edilebilir fakat 80 ila 85 derece arasındaysa fazla demektir.
Klasik termal bakımları yaparak sonuçları kontrol edebilirsiniz.

85 derece bana kalırsa yüksek termal macun ya da CPU fan değiştirmenizi öneririm sistem sağlığı açısından ama sadece oyunda o şekilde çok yükseliyor ise termal macun yenilemek işinizi görecektir.

Evet sadece oyunda yükseliyor, dün bilgisayarcıya yaptırmıştım ne deyip anlatabilirim durumu.

Kasa modeli nedir? 85 derece normal bir seviye değil. Kasa modelini bilmiyorum fakat normal havalandırması olan bir kasa ise ilk önce termal macun değişimi yapın, sonuçta çok fazla değişim olmazsa işlemci soğutucusunu değiştirmenizi öneririm.

kasa bu.

85 derece bu işlemci için hele pek normal değil. İzmir'in cehennem sıcağında, aşırı boğuk bir kasada 70-75 aralığında kullanıyorum aynı işlemciyi. Hoş, anlık olarak 85 dereceye çıkıyorsa nispeten kabul edilebilir fakat 80 ila 85 derece arasındaysa fazla demektir.
Klasik termal bakımları yaparak sonuçları kontrol edebilirsiniz.

Daha dün taktırdım işlemciyi termal macunu vs. hepsini yaptı adam.

1656698341252.png

Son düzenleme:
Kasada hiç fan var mı? Ön tarafta 3, arka tarafa 1 fan takmanızı öneririm yoksa eğer.

1 tane önde var, fakat önceki işlemcimde böyle ısınma yapmıyordu gayet iyiydi içerisi.
Eski işlemcim Intel Pentium Gold G5400 idi. Darboğaz yaptığı için değiştirmiştim.

1 tane önde var, fakat önceki işlemcimde böyle ısınma yapmıyordu gayet iyiydi içerisi.
Eski işlemcim Intel Pentium Gold G5400 idi. Darboğaz yaptığı için değiştirmiştim.
O zaman benim fikrim bakımını da yanı yaptığını söylediğinden dolayı işlemci soğutucusu değiştirmen olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı