i5-8400 sıcaklığı oyundayken 100 derece oluyor

Peki ne yapabilirim kısa süreli çözüm olarak? Yeni işlemci alayım desem anakartın desteklediği zaten bu ve aynısından almam yükseğini alırım o zaman anakartın da değişmesi gerekir ve şu an ona bütçe ayıramam
Ve bunun öbür parçalara bir zararı olur mu?
En son ne zaman macunu değişti üstünde bir işlem yapıldı mı onu hatırlamaya çalış. Macun hiç değişmediyse zaten 3 yıl falan olmuştur diye tahmin ediyorum, yeni macunla takrar denemeye değer.

Son düzenleme:
En son ne zaman macunu değişti üstünde bir işlem yapıldı onu hatırlamaya çalış. Macun hiç değişmediyse zaten 3 yıl falan olmuştur diye tahmin ediyorum, yeni macunla takrar denemeye değer.
zaten biligsayarı alalı 5 ay oldu o yüzden bilmiyorum ama termal macun bence de denemeye değebilir

Öncelikle, stok fanda bir oynama falan var mı? Dengesiz soğutmaya yol açar çünkü bu.

Termal macun değiştirerek bir nebze daha düşürebilirsin sıcaklıkları, en son ne zaman yeniledin macunu?

Sıcaklık olarak YouTube'dakilerden çok daha yüksek ve aldığım FPS değeri de YouTube testlerinin neredeyse yarısı kadar.

Çünkü seninki uzun kullanım, onlarınki genelde taze çekim.

Ancak oyunlarda işlemci sıcaklığı her zaman 100 derece ve işin en tuhaf kısmı 100 dereceye yük altında değilken ulaşıyor. Oyunlarda kullanım her zaman %100 bu arada.

N'olur n'olmaz virüs ihtimaline karşı sisteme tam tarama yap.

İstersen soğutucu önerebiliriz, bu sayede sıcaklıklar daha da düşecektir.

Öncelikle, stok fanda bir oynama falan var mı? Dengesiz soğutmaya yol açar çünkü bu.

Termal macun değiştirerek bir nebze daha düşürebilirsin sıcaklıkları, en son ne zaman yeniledin macunu?

Çünkü seninki uzun kullanım, onlarınki genelde taze çekim.

N'olur n'olmaz virüs ihtimaline karşı sisteme tam tarama yap.

İstersen soğutucu önerebiliriz, bu sayede sıcaklıklar daha da düşecektir.
Bu şekilde biraz daha devam edip fanı da değiştirmeyi düşünüyorum ve zaten fanı kaldırırsam yeni macun sürmem gerekir o yüzden ikisini birlikte almayı planlıyorum.
Arkadaşlar termal macun değişimi yaptım sıcaklık şu an 30-40 derece civarı çalışıyor. İşlemci fanını takan kişi de birbirine çapraz 2 kilidi kilitlememiş. Eski macun da zaten kurumaya başlamış. Sonuç olarak şu an gayet memnunum. Hepinize teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar termal macun değişimi yaptım sıcaklık şu an 30-40 derece civarı çalışıyor. İşlemci fanını takan kişi de birbirine çapraz 2 kilidi kilitlememiş. Eski macun da zaten kurumaya başlamış. Sonuç olarak şu an gayet memnunum. Hepinize teşekkür ederim.

Güzel, rica ederiz :)

Geri
Yukarı