i5 8400 Sisteme Görüntü Gelmemesi

ozqur333

Decapat
Herkese iyi forumlar,
4 Şubat 2019 tarihinde kendime i5 8400 ve MSI B360 Gaming Plus model anakart satın aldım. Eve geldim sistemi kurdum ve 2 saat de oyun oynadım. Daha sonra USB 3.0 portlarından en soldaki pini yamulttuğumu fark ettim. Kullanıcı hatası olarak MSI Servis Point'e gittim ve anakartı teslim ettim. Ertesi gün herhangi bir ücret alınmayacağını sorunun giderildiğini bunun yanında da tüm portların, yuvaların Windows ortamında testinin yapıldığını söylediler. Anakartı aldıktan sonra ayriyetten daha sonra tak çıkar yapmakla uğraşmamak için kasa siparişi verdim. Hatta kasayı yıllardır bilgisayar onarımı yapan bir arkadaşımla topladık. İlk başta kısa devre veren sistem daha sonra anakart pilinin çıkartılıp yerine takılması işlemiyle birlikte çalışmaya başladı. Fakat bu sefer de ekrana görüntü gelmiyordu. Sistemi kasaya takmadan önce uzay sistem olarak görüntü gelip gelmediğini en başta test ettik ve sorun olmadığını gözlemledik. Şu an ise hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Sorun sizce hangi bileşenimde? Tekrardan herkese iyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart çalıştığını belirtmişsiniz. İkaz ledlerinden hangileri yanıyor ?

Birde servis raporunu burada paylaşabilir misiniz ?

Anakart çalıştığını belirtmişsiniz. İkaz ledlerinden hangileri yanıyor ?

Birde servis raporunu burada paylaşabilir misiniz ?
Buyrun efendim. Maalesef arıza ışıklarına bakmak aklıma gelmedi.

Dosya Ekleri

• 33B5ECF9-2978-4FD6-B352-22252524E830.jpeg
    33B5ECF9-2978-4FD6-B352-22252524E830.jpeg
    107,7 KB · Görüntüleme: 34
Jumper pinlerini 3 sn kısa devre yapıp deneyin. Ancak ondan önce güç kaynağının sigortası kapalıyken bir 10 sn kadar POWER jumperlarını kısa devrede tutun.

Açtım ve anakart üzerinde CPU arıza ışığı yanmakta. PSU arızası da olabilirmiş fakat iki farklı PSU ile deneme yaptım ve sonuç aynı.

Anakartın soket kapağındaki üçgenle işlemcinin sağ alt kenarındaki üçgen paralel olacak şekilde monte edilmiş mi bir kontrol edin.

Oryantasyonu doğru ve soket yatağında eğri pin veya işlemcinin katotlarında termal macun kalıntısı yoksa servise gönderin.

Anakartın soket kapağındaki üçgenle işlemcinin sağ alt kenarındaki üçgen paralel olacak şekilde monte edilmiş mi bir kontrol edin.

Oryantasyonu doğru ve soket yatağında eğri pin veya işlemcinin katotlarında termal macun kalıntısı yoksa servise gönderin.
Dediğiniz hiçbir şey yok her şey tamam. En fazla 2 saat oynadım ondan sonra sokette bulunan eğriliği görünce direkt servise gittim. 2 haftadır kullanmıyorum ve kasaya monte edince sonuç bu. MSI'a gidelim bakalım umarım sorun anakarttadır. İşlemci için prosedürler zormuş sanırım. Ayrıca ilginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar anakart ve işlemcimi MSI servisine götürdüm ve sorun işlemcimden çıktı. Intel ile iletişime geçtim onlarda 30 gün süresi dolmadığından satıcı firma ile görüşün dedi. Benzer bir sorunu yaşayan var mı ?
Sorunun işlemci olduğu anlaşıldıktan sonra 30 gün geçmediğinden dolayı aldığım yere iade etme amacıyla yolladım ve üretim hatası olduğu anlaşıldı. Yardım eden arkadaşlara teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı