i5-8400'den i7-9700K yükseltmesi mantıklı mı?

• Konuyu başlatan irf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 745
Warzone ve Days Gone oyunlarında işlemci kullanımı %100'lere çıkmakta ve bu durum beni özellikle Warzone oyununda üzmekte. Lobi kısmında FPS düşüklüğü neredeyse 20 30'lara varıyor. Bu oyunun optimizasyonu ile de alakalı fakat bana işlemci kaynaklı bir sıkıntı gibi de geldi.
Days Gone'da çıktığından beri işlemci %100 kullanılıyor tarzı konular açılıyor. Sorun oyun kaynaklı olabilir. Warzone da bildiğim kadarıyla işlemciye yüklenen bir oyun. Teknik destek kategorisine konu aç, yardımcı oluruz.

Hazır konu varken konu kirliliği yapmamak adına sorumu buraya yazıyorum. Uzun süredir Call of Duty Warzone oynuyorum fakat oyuna giriş ya da lobide bekleme esnasında FPS düşüklüğü yaşıyorum. İnternette bu sorunu yaşayanlara baktığımda genelde çoklu çekirdek performansı düşük işlemcilerde bu tarz bir sorun meydana geldiğini gördüm.

Bilgisayarımda i5-8400 işlemci mevcut. MSI Z370-A PRO anakartım var. 2x8 GB 2400 MHz RAM ve GTX 1070 OC 8 GB ekran kartım bulunuyor. Sizce işlemci değişikliği gerekli mi?

Teşekkürler şimdiden.

Hocam o benim R5 2600 de de oluyor oyunun menüsü berbat hale geldi yani sizin ile alakalı değil

Days Gone'da çıktığından beri işlemci %100 kullanılıyor tarzı konular açılıyor. Sorun oyun kaynaklı olabilir. Warzone da bildiğim kadarıyla işlemciye yüklenen bir oyun. Teknik destek kategorisine konu aç, yardımcı oluruz.
Aslında Days Gone işlemciye yüklenen bir oyun değil, hem kendi sistemimden hem de benchmarklardan açık bir şekilde belli oluyor. 4 çekirdeğin gani gani yeterli olduğu bir yapımda kullanıcılar artık oyunu nereden indirip nasıl sistem kullanıyorsa darboğazın d'si olmayacak sistemlerde sorun çıkarıyorlar. Genelde bilinçsiz kullanımla alakalı oluyor bunlar zaten, sorun olmayınca konu açma gereği duyulmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı