i5 8600 için ekran kartı tavsiyesi

Mahsum1010

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar. Elimdeki sistemi 1080P için maksimum seviyeye getirmek istiyorum. Şu an ekran kartı olarak RX 570 4 GB var. Performansından memnun olduğum söylenemez. Biliyorsunuz ki AMD yazılım konusunda pek iyi işler çıkarmıyor. Aslında öncesinde sistemimi satıp yeni bir sistem toplamayı düşündüm ama doların durumunu ve sürekli artan fiyatları görünce vazgeçtim. İşlemcinin 1080P için yeterli olduğunu düşünüyorum. Hatta tekli çekirdek performansın da R5 3600'den daha fazla skor aldığını da bazı sitelerde gördüm. Render ile işim olmadığı içinde farklı bir işlemciye gerek duymuyorum. Yetersiz derseniz başka işlemci de bakabilirim. Şu an sistemim de RAM olarak Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 var. Aynısından bir tane daha alıp sistemi 16 GB yapmak istiyorum. Kasa olarak P350X kullanıyorum. Şu an kasa da sadece 1 tane fan var. Ekstra olarak fan almayı da düşünüyorum. Fan konuşun da hiçbir şey bilmiyorum. Önerilere açığım. Beni en çok düşündüren ekran kartı oldu. Sosyal de gördüğüm konularda işlemcinin maksimum RTX 2060 beslediğini söylediler. Aslında RTX teknolojisi benim için çok önemli değil. Monitörüm 240Hz olduğunu için benim için öncelik FPS olmalı diye düşünüyorum. Çünkü FPS düştüğü zaman kare kare atmalar çok daha fazla belirgin oluyor. Yeni çıkacak olan RTX 3000 serisi de var. RTX 2060 mı alayım yeni çıkacak 3000 serisini mi bekleyeyim bilemedim. Anakartım M.2 SSD desteklemediği için sadece yeni bir SSD alabilirim. Sizin de tavsiyelerini alıp sistemi tamamlamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz tekli çekirdek bakımından da çoklu çekirdek bakımından da R5 3600'den kötü. Yanlış anlaşılma olmasın. 1080P'de o işlemciyi 3000 serisi ile kullanamazsınız. Darboğaz olacaktır. RTX 2060 bir nebze alınabilir.

RTX 2060 al. Olmazsa RX 5500 XT 8 GB OC versiyon. RTX teknolojisi önemli değil diyorsan RX 5500 XT tavsiyem. Zaten 2060'dan daha iyi bir kart testlere bakarsanız

RTX 2060 al. Olmazsa RX 5500 XT 8 GB OC versiyon. RTX teknolojisi önemli değil diyorsan RX 5500 XT tavsiyem. Zaten 2060'dan daha iyi bir kart testlere bakarsanız
Hocam tavsiyeniz için teşekkür ederim. Ekran kartında AMD düşünmüyorum. Çok fazla şikayet var. Bir de RX 570 kullandığım biraz başım ağrıdı. Ekran kartı için açılan konularda genelde AMD ekran kartlarından şikayetler geliyor.
RTX 2060 öneririm ancak Big Navi beklerseniz daha güzel olur.

2060 zaten en iyi 1080p kartı diyebiliriz, 2060S var bir de.
RTX 2060S bakacağım hocam. Kıyaslamalarına performansına bakmam lazım.

RTX 2060S yerine RX 5700XT bakın, daha iyi bir karttır.

AMD almayacağım hocam. RTX 2060 Süper bakıyorum.
İşlemciniz tekli çekirdek bakımından da çoklu çekirdek bakımından da R5 3600'den kötü. Yanlış anlaşılma olmasın. 1080P'de o işlemciyi 3000 serisi ile kullanamazsınız. Darboğaz olacaktır. RTX 2060 bir nebze alınabilir.
Evet bu gün tekrardan kontrol edeyim dedim. Halen tam olarak karar verememiştim. Tekli çekirdekte aralarında ufak bir fark var. Çoklu çekirdekte zaten R5 3600 açık ara önde. Bu gün ekran kartını satıyorum. 1000 TL'ye alıcı buldum. Bir tanıdığım var ona RTX 2060 Süper bakmasını söylemiştim ama RTX 2060 bakmasını rica edeceğim. Yeni bir sistem toplamak en mantıklısı gibi duruyor. Sanırım elimde sadece güç kaynağı ve kasa kalacak. Ama dolarında hali ortada. Vallahi bıktım artık ya. Kendimiz üretemiyoruz dışardan alıyoruz. Dışarıdan aldığımız yetmiyormuş gibi bir de vergi veriyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı