i5 8600K, MSI Gaming X 1060 6G oyunlarda FPS düşmesi

KaanckTR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Son zamanlarda çok ilginç deneyimler yaşamaya başladım, 2 oyunda durduk yere hiçbir ısınma, performans, düşük FPS sorunu olmadan aniden FPS'in 0'a çakıldığını görüyorum. Benchmark testi yaptığımda da aynı olay yaşanıyor High-Ultra ayarlarda oyunum 60-75 FPS arası seyrederken aniden 0 FPS'de oyun donuyor arkadan oyunun sesleri bozukluk olmadan gelmeye devam ediyor ama görüntü donuyor birkaç saniye sonra kendine geliyor.

Bu oyunlar Watch Dogs2 ve AC Origins (bu yakınlarda AC Odyssey bitirdim tek bir donma olmadan)
Watch Dogs2 deneyimim şu şekilde oldu, oyunu açıyorum hiç donmadan oynuyorum tüm gün boyunca 65-70 FPS altına çok nadir düşüyor ama ertesi gün bilgisayarı daha yeni açtığım ısınmamış haliyle oyuna giriyorum ve oyunda ne yaptığım önemli olmaksızın 15-20 saniye aralıklarla 2-3 saniyelik takılmalar yaşıyorum bir gün donmadan bir gün FPS droplarını dibine kadar yaşaya yaşaya 20-30 falan oynadım. Bir oyun da dediğim gibi AC Origins bu oyun daha felaket Benchmark iyi çıkıyor ama donma sorunu benchmarktada yaşanıyor durduk yere tüm değerler 0I görüyor ve 6-7 saniye sonra bir şey yokmuş gibi 70 FPS'lerden devam ediyor.

Dün acaba HDD mi yetersiz kalıyor diye düşündüm ama test ettiğimde hızı ideal geldi error Search yaptığımda ise hiçbir hata çıkmadı.
Şimdiye kadar oyunlarda hiç donma FPS düşüşü vs. yaşamıyordum, lütfen fikirlerinizi ve bu olayın içerisinden nasıl çıkacağım hakkındaki yorumlarınızı esirgemeyin.
Şimdiden teşekkür ederim herkese.

Buraya sistem özelliklerimi bırakıyorum.
  • MSI Gaming X 1060 6 GB.
  • i5 8600K.
  • 16 GB 2400MHz RAM.
  • HDD 7200RPM 1TB WD
Kimsenin bir fikri yok sanırım üzüldüm bu duruma :/
Bir yorumu, fikri cevabı olan kimse yok mu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı