i5 9300H laptop CS:GO'da 200 FPS'ten 30 FPS'e düşüyor

Yigit98

Hectopat
Daha fazla  
Selam ve Esen.
Nisan ayından önce, oyun içinde orta yüksek ayarlarda en düşük 225 civarı FPS alırken, son güncelleme ve yeniliklerden sonra FPS acayip düştü.
Ayarları en düşüğe getirdiğim halde sis ve yoğun çatışma olduğunda FPS 15'lere 30'lara düşüyor ve en yüksek 115 fps alıyorum.

Oyun ayarlarını kısıp, internetten FPS arttırıcı ayarlar ile kodları da sınadım. Oyunu defalarca kaldırıp yeniden kurdum.
En başında ekran kartı olmak üzere bütün driver'leri yeniledim. Fakat bir başkalaşma olmadı.

Sistemim:
GTX 1650
8GB RAM
i5 9300H

Bir de, oyun içinde ve normalde de şarj daima takılı oluyor.

Sizce problem ne yerde olabilir?

Sıcaklıklar ne durumda? Önceden 225 almanızın imkanı yok gibi eğer RAM'ler Dual channel değil ise
Sıcaklık değerlerine hiç bakmadım. Ayarlaca oynarken 220 civarlarında, 165'den aşağı inmiyordu ve hiç lag olmuyordu orta yüksek ayarlarda.
Her şeyi kıstığım halde, şimdi en yüksek 115 fps ve ortalama anlık 70-85 olurken 30lara da düşüyor.
Haliyle de çok lag giriyor, kasma ve takılma oluyor.

Sanırım oyunu kaldıracağım artık böyle saçma bir oyun olamaz ya...

Sıcaklık değerlerine hiç bakmadım. Ayarlaca oynarken 220 civarlarında, 165'den aşağı inmiyordu ve hiç lag olmuyordu orta yüksek ayarlarda.
Her şeyi kıstığım halde, şimdi en yüksek 115 FPS ve ortalama anlık 70-85 olurken 30'lara da düşüyor.
Haliyle de çok lag giriyor, kasma ve takılma oluyor.

Sanırım oyunu kaldıracağım artık böyle saçma bir oyun olamaz ya...

Hocam RAM takviyesi yapın. Ardından düzelecektir

Geri
Yukarı