i5 9300H Şarjda En Yüksek Frekansta Çalışıyor

rattlehead9075

Decapat
Yaklaşık 2 hafta önce aldığım laptopumu her şarja takmamda boştayken bile işlemci en yüksek frekansta çalışıyor. İlk defa laptop kullandığım için bu konu hakkında herhangi bir bilgim yok. Acaba herhangi bir sıkıntı oluşturur mu bu durum ve ısınmayı etkiler mi?

Aldığım bilgisayar bu ayrıca işlemciyi soğutma olarak iyi bulmadım. Altında soğutucu varken bile Witcher 2 oynarken ortalama 80 derece anlık 94'lere çıktığı oluyor ama bir saniyeliğine falan gözüküyor. Bu durum normal mi acaba? Yoksa işlemcide mi bir sıkıntı var ve ilerde herhangi bir sorun oluşturur mu?
NZXT CAM 2.12.2019 21_49_54.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam slider'i sona cekmeyin. Best performance dese de aslinda pek bir ise yaramiyor. Ayrica HP'nin kendi performans uygulamasi var ise onda da performans modu yerine silent ya da normal modlarini kullanin.
Screenshot (83).png

Hocam slider'i sona cekmeyin. Best performance dese de aslinda pek bir ise yaramiyor. Ayrica HP'nin kendi performans uygulamasi var ise onda da performans modu yerine silent ya da normal modlarini kullanin.
Eki Görüntüle 467886
Öyle bir program hakkında bilgim yok dostum yalnız ayar böyle olmasına rağmen gene devam ediyor ara sıra bir düşüp çıkıyor az öncede öyle gene sabitledi şu an 3.9'a

Turbo Boost özelliği ile çalışma saatini yükseltiyor, garip bir durum yok, anlık sıcaklık artışı oyunun akışına göre ve işlenen veriye göre çıkıp inebilir.
Anladım hocam teşekkür ederim. Peki sıcaklık konusunda herhangi bir sıkıntı var mı şu an sadece Witcher 2 olduğu için onda denedim ortalama 80 derece gibi bir değer oluyor ama daha sağlam bir oyun oynasam 90lara çıkacak gibi.

Hocam yanliz ekran goruntusu cihaz bostayken cekildi ise sicaklik grafigi 45-50 civari sanki arka planda bir sey acikmis gibi.
Onun harici ayni donanima sahibim yukte bire bir ayni davraniyor ortalama 80 arada bir 94. Bosta 35-40 derece.
Ekran goruntusunde de kullanimlar sabit %10-15 civari sizin actiginiz bir programdan ise sorun degil fakat Windows kendi basina bosta bu kadar kullanmamali.

Hocam yanliz ekran goruntusu cihaz bostayken cekildi ise sicaklik grafigi 45-50 civari sanki arka planda bir sey acikmis gibi.
Onun harici ayni donanima sahibim yukte bire bir ayni davraniyor ortalama 80 arada bir 94. Bosta 35-40 derece.
Hocam arkada Chrome açıktı sanki ondan olmuş olabilir mi bilmiyorum birde şarja takılıyken böyle oluyor değerler genelde, pilde ve boştayken dediğiniz gibi oluyor o konuda sıkıntım yokta esas olarak yükteki durumu kafama takılmıştı ondan dolayı sordum yardımınız için teşekkür ederim tekrardan

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı