i5 9300H undervolt yapmak

pudi

Centipat
Daha fazla  
İyi sosyaller arkadaşlar. Yeni aldigim MSI Thin GF65 RTX2060 laptopumda sicaklik stabilizasyonu için ThrottleStop'tan cache ve core'a -50 undervolt uyguladim fakat IccMax degerini degistirmem gerekip gerekmedigini bilmiyorum. Valorant oynarken 75 dereceleri gorurken islemden sonra sabit 70 derece ve FPS'te de stabilizasyon gordum. PC islerinde daha cok yeni oldugum için zarar verip vermeyecegini ve Icc degerini degistirmem gerekip gerekmeyecegini merak ediyorum. Ayarlardan sonra yaptığım stres test sonuclari ve ayarlarim ektedir.

IMG_20210411_175519.jpg
IMG_20210411_175527.jpg
IMG_20210411_175532.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi sosyaller arkadaşlar. Yeni aldigim MSI Thin GF65 RTX2060 laptopumda sicaklik stabilizasyonu için ThrottleStop'tan cache ve Core'a -50 undervolt uyguladim fakat IccMax degerini degistirmem gerekip gerekmedigini bilmiyorum. Valorant oynarken 75 dereceleri gorurken islemden sonra sabit 70 derece ve FPS'te de stabilizasyon gordum. PC islerinde daha cok yeni oldugum için zarar verip vermeyecegini ve Icc degerini degistirmem gerekip gerekmeyecegini merak ediyorum. Ayarlardan sonra yaptığım stres test sonuclari ve ayarlarim ektedir.

Eki Görüntüle 969296Eki Görüntüle 969298Eki Görüntüle 969302

Uygulamayı bilgisayarınızdan kaldırın.
QuickCPU yazılımı ile voltaj ayarlarına dokunmadan işlemcinin performans düzeyini değiştirebilirsiniz. Dizüstü bilgisayarlarda voltaj ayarlarını değiştirmenin sağlıklı olmadığını belirtiyorum ve asla voltaj ayarlarıyla oynamıyorum.

Geri
Yukarı