i5 9400F 4GHz üstüne çıkmıyor

F4T1H

Hectopat
Yer
uşak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650, i5 9400f, 2x8gb ram (amd ekran kartları çöp)
Meslek
mezun :(
Arkadaşlar, bende i5 9400F var ama hep 3.9GHz'de çalışıyor ama kendi sitesinde maksimum 4.1GHz diyor, bunu nasıl artırabilirim? Yıllar boyu böyle kullanmışım :D daha yeni gördüm 4.1GHz desteklediğini.

Elle artırabileceğin bir şey değil maalesef. Yapman gereken CPU'nun mümkün olduğunca soğuk çalışmasını sağlamak. Uygun sıcaklık koşullarını sağladığında 3.9 GHZ'in üstüne çıkmaya başladığını göreceksin. İyi bir CPU soğutucu alarak bunu başarabilirsin.

4.1 GHz denen şey tek çekirdek olarak çıkabildiği maksimum hız. All Core'da en fazla 3.9 GHz'ya çıkabiliyor sanırım.

Burada 4.1GHz diyor ama.

Elle artırabileceğin bir şey değil maalesef. Yapman gereken CPU'nun mümkün olduğunca soğuk çalışmasını sağlamak. Uygun sıcaklık koşullarını sağladığında 3.9 GHz'in üstüne çıkmaya başladığını göreceksin. İyi bir CPU soğutucu alarak bunu başarabilirsin.

70 derece üstünü görmüyorum.
3yıl önce aldım, 3 yıldır hep sabit 3.9GHz :D

70 derece üstünü görmüyorum.
3yıl önce aldım, 3 yıldır hep sabit 3.9GHz :D
MSI Afterburner'dan baktığını varsayıyorum. Aynı işlemciyi arkadaşım stock soğutucu ile kullanıyordu. 3.7-3.8 GHZ gösteriyordu program. İyi bir soğutucu ile değişince 4.0 GHZ görmüştü. Tüm bunların dışında 3.9 ile 4.1 arasında "1-2" FPS oynatacak kadar fark var mıdır emin değilim. Uğraştığına değmez.

MSI Afterburner'dan baktığını varsayıyorum. Aynı işlemciyi arkadaşım stok soğutucu ile kullanıyordu. 3.7-3.8 GHz gösteriyordu program. İyi bir soğutucu ile değişince 4.0 GHz görmüştü. Tüm bunların dışında 3.9 ile 4.1 arasında "1-2" FPS oynatacak kadar fark var mıdır emin değilim. Uğraştığına değmez.

Görev Yöneticisi'nden bir de GeForce Experience'tan baktım.

Bende stok soğutucu var, işlemci tabanlı oyunlarda 70 derece üstünü görmedim hiç.

Sadece bir çekirdeği yüke sok bakalım 4.1 GHz'ye çıkıyor mu?

Throttle yapacak derecede değil zaten.

Onu bende gördüm tek çekirdekte 4.1GHz oluyormuş. Deneyemedim ama Intel forumunda belirtilmiş.

Arkadaşlar, bende i5 9400F var ama hep 3.9GHz'de çalışıyor ama kendi sitesinde maksimum 4.1GHz diyor, bunu nasıl artırabilirim? Yıllar boyu böyle kullanmışım :D daha yeni gördüm 4.1GHz desteklediğini.

Bende i5 9400F kullanıyorum. Aynı sorun bende de var galiba.

Geri
Yukarı