i5-9400F B365M-K 2060 Sistem geliştirme

2. elde 10K'ya rahat satarsın. Belki daha fazla. Daha sonra şunun gibi bir şey alabilirsin.
Güzele benziyor fakat satıp, yeni alma sürece biraz zahmetli. O yüzden upgrade yapmak daha hızlı değil mi?

Aslında Amazon'da çok güzel bir indirim vardı. Eğer hala geçerliyse R5 5500 bile alınabilir

R5 5500 alınabilir. İndirim gerçekten güzel. Yanına da milli anakartı alırsanız çok güzel olur.
Anakartla birlikte 4k bandının üstüne çıkıyor ama.

Ikinci el sorun olmaz ise su arkadasa fiyatin hala gecerli olup olmadigini sor. Eger hale o fiyattan satabilirse sana asagidaki anakartla beraber kullanirsin. Illa sifir urun alacaksan 5500 alabilirsin.

Ne gibi kombinasyonlar yapılabilir? Bilgisayarı ilk aldığımdaki gibi hata yapmamak için tüm fikirleri almak istiyorum.
Bana tüm donanımlarınızı söyler misiniz? Ona göre bir Setup kuracağım.

Şu sistemin yeni hali.
  • Asus TUF Gaming B550M-PLUS
  • HYPERX Fury 8GB 2666MHZ x2
  • AMD Ryzen 5 5500
  • Rog Strix 2060 O.C.
  • Xigmatek Beast
Şeklinde değiştirebilirsiniz. Sadece işlemci ve anakartı Upgrade etmek yeterli olacaktır. Değişecek parçaları kısaca özelersem de:
  • Anakart: Asus TUF Gaming B550M-PLUS
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
Yeterli olur. Çiçek gibi sistem olur...

Şu sistemin yeni hali.
  • Asus TUF Gaming B550M-PLUS
  • HYPERX Fury 8GB 2666MHZ x2
  • AMD Ryzen 5 5500
  • Rog Strix 2060 O.C.
  • Xigmatek Beast
Şeklinde değiştirebilirsiniz. Sadece işlemci ve anakartı Upgrade etmek yeterli olacaktır. Değişecek parçaları kısaca özelersem de:
  • Anakart: Asus TUF Gaming B550M-PLUS
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
Yeterli olur. Çiçek gibi sistem olur...
bütçe olarak 4k demiştim ama?

Yani hocam o zaman böyle kalması daha mantıklı. Çokta birşeyi Upgrade etmeye gerek yok. RAM'lar 3000Mhz ile değiştirilebilir sadece.

Geri
Yukarı