i5-9400F bilgisayar kendi kendine kapanıyor ve uyku moduna geçiyor

PatBlunt

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle bilgisayarımın özelliklerini yazayım sonra sorunumu belirteceğim.
RX580 4 GB.
Intel(R) Core(TM) i5-9400F CPU @ 2.90GHz
8,00 GB RAM.
MS7C-13 de anakartım.
Öncelikle sorun şu, ben normal bir oyun oynayabiliyorum çok zorlamayan yani mesela rocket laegue oynuyorum ama fanım çok fazla çalışıyor yüzdesi hep fazla. Ağır bir oyuna giriyorum ona da örnek Rust Alt Tab falan attığım gibi ekranım gidiyor arkada Discord açık konuşanların sesi geliyor ekran SIM siyah kalıyor ses iltişimim kesilmiyor ama fan çok hızlı çalışıyor ekrana tıkladığımda ise bilgisayarınız uyku modunda tarzında bir şey yazıyor ben ekran kartında sorun sandım yani çok anlamam ama FurMark testi yaptım test bitene kadar ekranım kapanmadı bu sefer sorun nerede anlayamadım FurMark testini de atacağım ve bu ekran kartı az bir sürede olsa mining de kullanıldı acaba mininge özel BIOS ayarı falan mı var onu düşünüyorum ama FurMark testinde kapanmadı ekranım anlayamadım buraya yazayım dedim bende umarım bilen biri vardır.

Dosya Ekleri

• 4e1a3cbf-959b-47ae-b26e-5258e77caf9e.jpg
    4e1a3cbf-959b-47ae-b26e-5258e77caf9e.jpg
    110,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar öncelikle bilgisayarımın özelliklerini yazayım sonra sorunumu belirteceğim.
RX580 4 GB.
Intel(R) Core(TM) i5-9400F CPU @ 2.90GHz
8,00 GB RAM.
MS7C-13 de anakartım.
Öncelikle sorun şu, ben normal bir oyun oynayabiliyorum çok zorlamayan yani mesela rocket laegue oynuyorum ama fanım çok fazla çalışıyor yüzdesi hep fazla. Ağır bir oyuna giriyorum ona da örnek Rust Alt Tab falan attığım gibi ekranım gidiyor arkada Discord açık konuşanların sesi geliyor ekran SIM siyah kalıyor ses iltişimim kesilmiyor ama fan çok hızlı çalışıyor ekrana tıkladığımda ise bilgisayarınız uyku modunda tarzında bir şey yazıyor ben ekran kartında sorun sandım yani çok anlamam ama FurMark testi yaptım test bitene kadar ekranım kapanmadı bu sefer sorun nerede anlayamadım FurMark testini de atacağım ve bu ekran kartı az bir sürede olsa mining de kullanıldı acaba mininge özel BIOS ayarı falan mı var onu düşünüyorum ama FurMark testinde kapanmadı ekranım anlayamadım buraya yazayım dedim bende umarım bilen biri vardır.
Furmark Core'a abanır. Memory'a abanmaz. Oyunlar ise bana göre daha çok Memory'a dayanır. Ekran kartı bellek hatası gibi duruyor. Eğer bellekleriniz Overclock edilmiş ise Overclock miktarını azaltın. Azalttıktan sonra yeni profili kaydedin ve sistemi tamamen kapatın. (Power'ı kesin yani). Açın ve daha az Overclock edilmiş profil ile de şansınızı deneyin.

Eğer oyunlara girerken Overclock edilmiş profilde değilseniz ekran kartı belleklerine zarar vermiş olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı