i5 9400F GTX 1660Ti Sistem 1080p için yeterli midir?

zoro043

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
ASUS Dual 1660 Ti / ASUS B360M / i5 9400f / Sharkoon TG4 RGB / PSU 600W / Elektrik kesintisi için güç kaynağı Makelsan / TB harddisk / 128 GB SSD / AOC 24.5" 75 Hz monitör.

Arkadaşım anakartın çöp, ekran kartın yetersiz gibisinden konuştu. Ekran kartı neredeyse her oyunda 1080p 70+ FPS ama sıcaklık 83 dereceleri bulabiliyor (onu da yazıveriyorum). Sizin yorumunuz nedir arkadaşımın yorumu doğru mudur? Valla bana tıkır tıkır çalışıyor gibi geliyor. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistem ekran kartım İnno3d anakartım Asrock. Msi Afterburner falan kullanıyorsan sıcaklık ayarına dikkat et.

Arkadaşın bilinçli eskitmeye kurban gitmiş çok iyi sistem 3-4 sene götürür düşükte 5 sene bile oynarsın belki :D.

Sistem 1080p için yeterde artar. İşlemci ve anakart gayet iyi. Ekran kartı da gayet yeterli ama model olarak ASUS Dual ısınıyor diyen çok var, bu daha ucuz ve bence tasarımı daha hoş: Zotac GeForce GTX1660Ti Gaming 6G GDDR6 192 Bit Ekran Kartı

Belirttiğin sistem özellikleri arasında RAM göremedim. RAM olarak da şunu öneririm: https://m.trendyol.com/corsair/cors...wUOfnUuMEhH-1PMXX6KDP0ScmbeRr-H8aAi4CEALw_wcB

Sharkoon vasat bir marka, sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Güç kaynağın kaliteli bir marka ve 80+ sertifikali ise sorun olmaz, HDD ve SSD'nin de marka ve modelini belirtirsen yorum yapabilirim.

O tür konuşan kişilere kanka ben bu kadarını kurabildim bu kadarını daha kurabilecek bir para ver de iki katını kurayım diyeceksin geçeceksin.
O arkadaşın evinde kesin RTX Tesla felan vardır :D. Ya da "Benim efsane ışıklı mışıklı MSI bilgisayarım var kasa alanda ne bileyim" diyenlerden :D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı