i5 9400F işlemci hızı sabitlendi

Nemesis_5

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, birkaç ay önce sistemin anakartını değiştirdim. Anakartı değiştirdiğimden beri işlemci hızı 3.89'a sabitlendi. Bundan önceki anakartla 4.05 GHz'leri görebiliyordum. BIOS ayarlarından birkaç ayarla oynadım, güç seçeneklerindende nihai performansa aldım durum hala aynı sorunun çözümünü bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

İşlemci: i5 9400F.
Yeni anakart: ASUS Prime H310M-R r2.0

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    41,1 KB · Görüntüleme: 28
Herkese merhaba, birkaç ay önce sistemin anakartını değiştirdim. Anakartı değiştirdiğimden beri işlemci hızı 3.89'a sabitlendi. Bundan önceki anakartla 4.05 GHz'leri görebiliyordum. BIOS ayarlarından birkaç ayarla oynadım, güç seçeneklerindende nihai performansa aldım durum hala aynı sorunun çözümünü bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.

Güç planını düzenle deyin ve işlemci güç yönetimine tıklayın en düşük ve en yüksek işlemci durumunu %100 yapın o zaman işlemcinin çıkabileceği en yüksek hıza çıkar.

Anakartın desteklediği hız bu olabilir. Bios'da belki turbo açıktı fakst değişim sonrası kapandı.

Bios'u sıfırlayın, EZ Mode'a gelin ve XMP ayarını profile 1 diyerek açın. XMP'yi açmadığınızda ram frekansları da default olan en düşük çalışma hızına düşecek çünkü. O zaman işlemci de düzelebilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı