i5 9400F - RX580 aşırı ısınıyor

Demo_Leoder

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni sistem yaptım şu şekilde:

600W PSU.
AMD RX580.
Intel Core i5 9400F.
Kingston HyperX 16 GB.

Fakat aldığımdan beri oyun oynamayı geçtim açmaya bile çekinir oldum. 4'ü kasada olmak üzere 7 tane fan var. Durduğu yer açık alan, arkasında kocaman boşluk var. Yan tarafı cam, üst tarafı mazgal. Test ettiğim oyun Automation ve Daymare:1998 (çakma Resident Evil 2 remake) olmasına rağmen normalde 30 derece ile çalışan PC 80 dereceyi vuruyor, çok ısınıyor fanların hepsi düzgün çalışmasına rağmen. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum o kasaya hava alıyor demezsin yani. O kasa bildiğin akvaryum. Sen ekran kartı ve işlemcinin ayrı ayrı değerlerini yazar mısın oyundayken?
Korkmana gerek yok. Ultra ayarlarda oynamak istiyorsan yeni kasa almalısın bu kasanın soğutması kötü. Grafikleri düşür ve sıcaklık düşsün.

Korkmana gerek yok. Ultra ayarlarda oynamak istiyorsan yeni kasa almalısın bu kasanın soğutması kötü. Grafikleri düşür ve sıcaklık düşsün.
oyunu ultradan bir tık altı olan high'a aldım ve aşırı fazla düştü ,evet çözüm oldu ama ultra ile high arasında BU KADAR FAZLA ne farkettirmiş olabilir ki?

Yan camı açıp oyna bakalım düşecek mi?
içi çok toz olmaz mı?
Yan camı açıp oyna bakalım düşecek mi?
camı açtım ve ultra ayarlarda cpu core sıcaklığı ortalama 70 gpu ise 60 oldu. camı kapatım high'da oynayınca cpu 65 gpu 60 ortalama ile oynuyorum ama cam kapalıyken ultraya alınca gpu ve cpu ikisi de 80 oluyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20201023_174512.jpg
    IMG_20201023_174512.jpg
    162 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı