i5-9400F Sistem güncelleme tavsiyesi

• Konuyu başlatan CidQu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 954

CidQu

Hectopat
Merhabalar iki~üç yıl önce aldığım sistem artık çok sıkıntı çıkartmaya başladı. Her gün en az iki kez AMD driverlarının çökmesi de içimi karartıyor resmen. Sistem bu şekilde sizce nasıl bir güncelleme yapmam gerekir? İşlemcinin artık çok yorulduğunu düşünüyorum ama ekran kartının da driver sıkıntıları olduğundan onu da değiştirme taraftarıyım. Çok arada kaldım, alırsam da Amazon. Jp'den 6600XT almayı düşünüyorum. Bir öneriniz var mıdır?

i5-9400F,
Sapphire RX 5600XT,
ASUS H310,
16 GB 3000MHz. Gigabyte RAM,
PSU 550W, kasanın içerisindeki PSU.
Daha önce karşılaşmayan var ise driver çökmesi dediğim durum şudur;

zcxac.PNG

Bayağı driverlar gidiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor.

Ekran kartı olarak RTX 3000 serisine geçmek istedim ama fiyatlar çok hoş gözükmüyor :( yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhabalar iki~üç yıl önce aldığım sistem artık çok sıkıntı çıkartmaya başladı. Her gün en az iki kez AMD driverlarının çökmesi de içimi karartıyor resmen. Sistem bu şekilde sizce nasıl bir güncelleme yapmam gerekir? İşlemcinin artık çok yorulduğunu düşünüyorum ama ekran kartının da driver sıkıntıları olduğundan onu da değiştirme taraftarıyım. Çok arada kaldım, alırsam da Amazon. Jp'den 6600XT almayı düşünüyorum. Bir öneriniz var mıdır?

i5-9400F,
Sapphire RX 5600XT,
ASUS H310,
16 GB 3000MHz. Gigabyte RAM,
PSU 550W, kasanın içerisindeki PSU.
Daha önce karşılaşmayan var ise driver çökmesi dediğim durum şudur;

Eki Görüntüle 1268630

Bayağı driverlar gidiyor ve bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor.

Ekran kartı olarak RTX 3000 serisine geçmek istedim ama fiyatlar çok hoş gözükmüyor :( yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Komple driverlari kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? O kadar eski bir sistem değil hala çatır çatır çalışması lazım.

DDU ile ekran kartı driverları kaldırıp sitesinden WHQL olanı indirin, gelen ayarda e-sports planını seçin sonra güzel bir şekilde kullanılabilir hâle gelir.
Bu sorunun çözümü bu diye biliyorum
Sistem güzel
Sistem güzel

Başka bir sorun var gibi o sistem hala iş görür. Temiz kurulum yaptınız mı bir de Windows KMS ile mi etkinleştirdin yoksa key ile mi?

KMS ile etkinleştirdim. Dediğiniz linkteki şeyi yapmaya çalışıyorum hemen.

Ekran kartı almak çok mantıksız. Bildiğin Porsche varken Lamborghini almak gibi. Ki sistemin de gayet iş görür.

Yeni konular

Geri
Yukarı