i5-9400F sistemde Far Cry 5 yüksek CPU kullanımı

Sinan Engin v1

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Far Cry 5 oynarken sistemim yüzde 99 GPU kullanımına rağmen yüzde 100-80 arası CPU kullanımına sahip bu sorunun bir çözümü var mı acaba?
Sistem: GTX1650 i5-9400F 8x2RAM 516 GB SSD.
Arkadaşlar cidden hiç yardım edecek birisi yok mu 1 saat oynadıktan sonra ekran kartım 80 derecelere çıkıyor sistemim çok ısınıyor bir yandan da o oynu çok seviyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın ısınması normal değil gibi daha güçlü kartla o sıcaklıkta kullanıyorum. Güzel bir temizlik yap kasan kapalıysa yaz günü ısınıyor kapağı açıp biraz rahat nefes almasını sağla. İşlemci kullanımına gelirsek 9400 kötü bir işlemci değil Far Cry5 1080'de Full oynuyorsun sanırım bana bir sıkıntı gibi gelmedi. Bende bu değerlerde oynuyordum. İşlemci sıcaklığınıda atabilir misin merak ettim.

Ekran kartın ısınması normal değil gibi daha güçlü kartla o sıcaklıkta kullanıyorum. Güzel bir temizlik yap kasan kapalıysa yaz günü ısınıyor kapağı açıp biraz rahat nefes almasını sağla. İşlemci kullanımına gelirsek 9400 kötü bir işlemci değil Far Cry5 1080'de Full oynuyorsun sanırım bana bir sıkıntı gibi gelmedi. Bende bu değerlerde oynuyordum. İşlemci sıcaklığınıda atabilir misin merak ettim.
msi afterburner kullanmıyorum ama işlemci sıcaklığım 60-70 derece arası oluyor:Hwıd monitörden baktığım kadarıyla
MSI Afterburner kullanmıyorum ama işlemci sıcaklığım 60-70 derece arası oluyor: HWID monitörden baktığım kadarıyla.

Olayın tuhaflığı şu sadece far Cryda oluyor diğer hiçbir oyunda böyle bir sorun yaşamıyorum maalesef.
MSI Afterburner kullanmıyorum ama işlemci sıcaklığım 60-70 derece arası oluyor: HWID monitörden baktığım kadarıyla.

Olayın tuhaflığı şu sadece far Cryda oluyor diğer hiçbir oyunda böyle bir sorun yaşamıyorum maalesef.

Türkçe yama indirmiştim rockerdemden o sorun olabilir mi?

Son düzenleme:

Türkçe yama indirmiştim rockerdemden o sorun olabilir mi?

Far Cry 5 için konuşursak gayet normal zaten ısınması. Daha basit oyunlarda 65-70derece gördüm ben mesela Valheim oyunu bayağı ısıtıyor grafik kartını. İşlemci sıcaklığında normal sıkıntı etme kendine sadece kasan kapalıysa kapağını aç yaz günü biraz rahat hava alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı