İ5 9400F ve GTX 1660 Ti Darboğaz Olur mu?

Hoaxer

Kilopat
Makaleler
3
Ben yeni bir sistem topladım. 8 GB 2666MHZ RAM, i5 9400F ve GTX 1660 Ti var içerisinde. Oyundayken kullanımlara baktığımda CPU hep %100'lerde iken ekran kartı %60'larda geziyor. Bu ikili darboğaz yapar mı? (Oynadığım oyunlar AC: Unity, Apex Legends)

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU'nun %100 kullanılması ilginç. Değerleri doğru takip ettiğinize emin misiniz? Ayrıca ekran kartına yük binmesi için grafikleri (kaplamaları) iyi olan bir oyun oynamanız lazım. CS:GO, Minecraft gibi oyunlarda hep %100 kullanım olmayabilir.

Ben yeni bir sistem topladım. 8 GB 2666MHZ RAM, i5 9400F ve GTX 1660 Ti var içerisinde. Oyundayken kullanımlara baktığımda CPU hep %100'lerde iken ekran kartı %60'larda geziyor. Bu ikili darboğaz yapar mı? (Oynadığım oyunlar AC: Unity, Apex Legends)
Çoklu çekirdek performansı gerektiren oyunlarda darboğaz yaşayabilirsiniz. Ancak bahsettiğiniz oyunlarda bu değerleri almanız anormal. MSI Afterburner ve Statistics Server yardımı ile ekran görüntüsü paylaşır mısınız?

20190723_223748.jpg
20190723_223805.jpg

Bu fotoğrafları AC:Unity'den aldım. Bu arada vsync açık hiç kapalı denemedim. Acaba sadece ekran kartının VRAM kullanımını mı gösteriyor. Kullandığım uygulama direk Windows'da bulunan oyunla alakalı program ismini bilmiyorum ama isterseniz Afterburner kurarım. Bu arada tüm ayarlar Ultra'da 1080p'de oynuyorum.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 419509Eki Görüntüle 419510
Bu fotoğrafları AC:Unity'den aldım. Bu arada vsync açık hiç kapalı denemedim. Acaba sadece ekran kartının VRAM kullanımını mı gösteriyor. Kullandığım uygulama direk Windows'da bulunan oyunla alakalı program ismini bilmiyorum ama isterseniz Afterburner kurarım. Bu arada tüm ayarlar Ultra'da 1080p'de oynuyorum.
Bahsettiğim şekilde daha sağlıklı yorum yapabilirim.

Oyunda vsync kapatıp tekrar dener misin? Vsync özelliğini açtığında monitörün desteklediği Hertze göre FPS alırsın. Buda işlemcine biraz daha yüklenmek, ekran kartının biraz daha boşta kalmasına sebep olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı