i5-9400F Yüksek CPU kullanımı

Seriously

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda i5-9400F işlemci kullanıyorum GTX 1660 Super'de. Ancak kullanım değerlerim biraz fazla gibi. Mesela Witcher 3'te Novigrad şehrine gelince CPU kullanımı direk %100'e çıkıyor fakat GPU kullanımı da %100'e çıkıyor ve drop da yemiyorum. Kırsal alanlarda ise CPU kullanımı 70-80'lerde geziyor. GPU kullanımı ise gene %100 bazen 95'lere iniyor. CPU kullanımı normal mi? Değilse ne yapmalıyım?

Not: PC daha yeni işlemci değiştirme gibi bir imkanım yok maalesef. Yazın stok gelirse kardeşime PC alınma ihtimali var. O zaman İşlemcimi ona verip daha iyi bir şey almayı düşünüyorum.

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda i5-9400F işlemci kullanıyorum GTX 1660 Super'de. Ancak kullanım değerlerim biraz fazla gibi. Mesela Witcher 3'te novigrad şehrine gelince CPU kullanımı direk %100'e çıkıyor fakat GPU kullanımı da %100'e çıkıyor ve drop da yemiyorum. Kırsal alanlarda ise CPU kullanımı 70-80'lerde geziyor. GPU kullanımı ise gene %100 bazen 95'lere iniyor. CPU kullanımı normal mi? Değilse ne yapmalıyım?

Not: PC daha yeni işlemci değiştirme gibi bir imkanım yok maalesef. Yazın stok gelirse kardeşime PC alınma ihtimali var. O zaman işlemcimi ona verip daha iyi bir şey almayı düşünüyorum.

Normal değerler gibi.

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda i5-9400F işlemci kullanıyorum GTX 1660 Super'de. Ancak kullanım değerlerim biraz fazla gibi. Mesela Witcher 3'te novigrad şehrine gelince CPU kullanımı direk %100'e çıkıyor fakat GPU kullanımı da %100'e çıkıyor ve drop da yemiyorum. Kırsal alanlarda ise CPU kullanımı 70-80'lerde geziyor. GPU kullanımı ise gene %100 bazen 95'lere iniyor. CPU kullanımı normal mi? Değilse ne yapmalıyım?

Not: PC daha yeni işlemci değiştirme gibi bir imkanım yok maalesef. Yazın stok gelirse kardeşime PC alınma ihtimali var. O zaman işlemcimi ona verip daha iyi bir şey almayı düşünüyorum.

Neden 9.nesil işlemci aldınız ki?
10.nesilde ne güzel i5 10400F dururken.
Artık almışsınız i7 9700F'e geçiş yapın.
8/8 olan bir işlemcidir şu anki işlemcinizden iyi olacaktır.

Veya i9 9900'a bakabilirsiniz.
Neden k ibaresi olan önermedim diye sorarsanız.
Anakart'ınızın Z serisi olup olmadığını bilmiyorum.
Eğer Z serisi ise rahatlıkla k serisi işlemci alarak kullanabilirsiniz.

Veya i9 9900'a bakabilirsiniz.
Neden k ibaresi olan önermedim diye sorarsanız.
Anakart'ınızın Z serisi olup olmadığını bilmiyorum.
Eğer Z serisi ise rahatlıkla k serisi işlemci alarak kullanabilirsiniz.
Z serisi ne demek hiç bilmiyorum. OEM olarak aldığım için sistemi 6000 TL ye GTX 1660 Super Asus modeli vardı ve Vatan'da özelleştirme yoktu.

"Z" serisi olmasa bile 9900k almalı ileride.
Fiyat farkı az ve ileride "Z" serisi anakart yapıştırdı mı, tamamdır.
Z serisi ne demek hiç bilmiyorum. OEM olarak aldığım için sistemi 6000 TL'ye GTX 1660 Super ASUS modeli vardı ve Vatan'da özelleştirme yoktu.

Güzel kazık yemişsin hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı