i5-9400F Yükte 90 Dereceye Ulaşıyor

ArdaY.

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bir program ile CPU derecesini %100 yapıyorum sıcaklık kasa kapağı açık iken 80 derece oluyor fakat kapağı kapatınca 92'ye kadar çıkıyor. PUBG oynarken ise cam açık iken Ultra ayarlar ya da Low ayarlar fark etmiyor ikisinde de işlemci %50 yükte 90 dereceyi buluyor. İşlemci fanım CM Blizzard T2 Mini. İşlemcim ise i5-9400F. Kasayı daha 2 hafta önce İtopya mağazasından toplattırdım. Ne yapmamı önerirsiniz ben işlemci soğutucusunu eski olduğu için CM Hyper 212 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Anakart olarak ASUS EX-310MV kullanıyorum. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.
Kasa olarak Sharkoon TG4 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Enteresan elindeki hava soğutucunun yetmesi gerekmiyor mu ya böyle işlemciye. Soğutucu fiyatları çok artmış ben Arctic Freezer 33 ü baya 130 TL ye filan almıştım 2018 ocak ayında. Araştır fiyat performans bir ürün al bence 300 TL de az değil ama bilemedim daha uygun birşey bulabilirsen belki. O işlemcinin çok ısınmaması lazım ya sanki düzgün temas ediyor mu soğutucu bloğu işlemciye macunu filan düzgün mü ?

Enteresan elindeki hava soğutucunun yetmesi gerekmiyor mu ya böyle işlemciye. Soğutucu fiyatları çok artmış ben Arctic Freezer 33 ü baya 130 TL ye filan almıştım 2018 ocak ayında. Araştır fiyat performans bir ürün al bence 300 TL de az değil ama bilemedim daha uygun birşey bulabilirsen belki. O işlemcinin çok ısınmaması lazım ya sanki düzgün temas ediyor mu soğutucu bloğu işlemciye macunu filan düzgün mü ?
Ne kadar temas ettiğini bilmiyorum ama otutturdum.
Biraz önce ETS2 oynadım işlemci ultra grafikte %35 kullanımda iken ilk 60 derecelerden dakikada 1 derece arta arta 85'e kadar arttı kullanımda farklılık olmadı.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı