i5-9500F vs R5 3600 hazır sistem

Yıl olmuş 2021 kendinizi 2666mhz gibi çağ dışı hızlara mahkum etmeyin, paranıza yazık.

Ryzen sistemlerde millet 3600mhz ramleri standart haline getirdi, biraz daha iyi sistemlerde 4000mhz ramler kullanılıyor, DDR5 ler eli kulağında zaten mobil de uzun zamandır kullanılıyor bir sonra ki nesilde AMD de Intel de DDR5 desteği verebilir yani teknoloji bu kadar ilerlemişken kalkıp da 2666mhz ram e mahkum olacağınız bir sistem kurmak ciddi anlamda komik. Bu tarz sistem önerenlerini de dinlemeyin.

Toplayamam. Sebebi, dünyanın stok kıtlığı çekmesi. Ekran kartı yönünden sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz maalesef.

Bu olur mu hem F/P bence hemde iyi hemde bütçemde.

2021_01_21_05_36_11.jpg

Bu olur mu hem F/P bence hemde iyi hemde bütçemde.

Eki Görüntüle 846389
Cidden bu bütçede RTX 2060 sistem kötü. Dediğim gibi, stok yokluğu yüzünden her hangi bir sistem toplanmıyor şu sıralar. Bizzat kendim toplamak isterdim fakat hiçbir ekran kartının stoğu yok. RTX 2060 kesinlikle bu kadar yüksek fiyatı hak etmiyor.

Peki almalı mıyım ya da tavsiye.
Almanızı tavsiye etmiyorum şu an. Aşırı bir şekilde stok kıtlığı var. RTX 3060 kartının çıkmasını bekleyin, piyasayı iyice takip edin. 8000 TL fiyatına RTX 2060 toplayana parmakla gösterip dalga geçerler. Üzgünüm, bu kıtlıkta hiçbir öneri veremiyorum.

İkinci el temiz GTX 1080 Ti bulunabilirse alın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı