i5 9600K İçin 400 TL Soğutucu Önerisi

Aybars222

Decapat
Arkadaşlar bütçem 400 TL soğutucu için. Elimde i5 9600K ve Asus Rog Strix OC RTX 2060 bulunmakta. Kasam CM MB511. OC yapmayı şu anlık pek düşünmüyorum. Sistemin işlemci sıcaklığının %100 yük altında 65 dereceyi geçmesini istemiyorum ve uzun süre beni idare etmesi yeterli. Şimdiden teşekkürler. (Anakartım Z390)

Son düzenleyen: Moderatör:
İkinci el bir Hyper 212 ya da Hyper T4 stok halde 60 üstüne çıkartmaz. Cebinden de max. 120-150 lira falan çıkmış olur.

İkinci el bir Hyper 212 ya da Hyper T4 stok halde 60 üstüne çıkartmaz. Cebinden de max. 120-150 lira falan çıkmış olur.
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Fakat 2. el ürünlere bulaşmak istemiyorum. İtopya’da şuan indirim var sizce linkini bıraktığım sıvı soğutma da aynı işlevi görür mü ?
Beklerim derseniz çok iyi bir soğutucu Cooler Master MasterLiquid Lite 240 İşlemci soğutucu 30 dB MLW-D24M-A20PW-R1 İşlemci Fanı - Nanokatalog
120MM de yeterli olacaktır. Ben OC'li 6600K da 5-6 yaşında 120MM Seidon kullanıyorum, BF5'te bile 55-57 derecelerde kalıyor. Fanlar o sıcaklıkta orta hızda dönüyor (ben ayarlardım)
COOLER MASTER MasterLiquid Lite 120 120mm İşlemci Sıvı Soğutma Sistemi | ITOPYA OC düşünmüyorum fakat ilerki zamanlarda yani sistem yetersiz kaldığında yaparım ancak. Aynı modelin 120MM olanı beni 2 yıl gibi bir süre idare edebilir mi ?

Sonuçta fanı saymazsak soğutucu dediğimiz ürünler elektronik bile sayılmaz. :) Kullanan kişi eline bıçak alıp ısı borularını kesip içindeki sıvının buharlaşmasına sebep olmamışsa, ki niye böyle bir şey yapsın, ikinci el bir soğutucu bloğun eskimesi gibi bir durum olmaz. :) Yine de endişenizi anlıyorum, fena bir sıvı soğutucu seçmemişsiniz, daha iyi sonuçlar verecektir, ileride orta seviye OCler yapmanız da olanak verecektir.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Fakat 2. el ürünlere bulaşmak istemiyorum. İtopya’da şuan indirim var sizce linkini bıraktığım sıvı soğutma da aynı işlevi görür mü ?
Kesinlikle işinizi görür 9700K için olsaydı 240MM modelini alın derdim ama 9600K için gayet yeterli bu soğutucu. Rahatlıkla OC bile yapabilirsiniz.

Sonuçta fanı saymazsak soğutucu dediğimiz ürünler elektronik bile sayılmaz. :) Kullanan kişi eline bıçak alıp ısı borularını kesip içindeki sıvının buharlaşmasına sebep olmamışsa, ki niye böyle bir şey yapsın, ikinci el bir soğutucu bloğun eskimesi gibi bir durum olmaz. :) Yine de endişenizi anlıyorum, fena bir sıvı soğutucu seçmemişsiniz, daha iyi sonuçlar verecektir, ileride orta seviye OCler yapmanız da olanak verecektir.
Öneriniz çok teşekkür ederim. Mesajınızı dikkate alacağım. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı