i5 9600K OC için sıvı soğutma önerisi

uguratakan

Kilopat
Yer
visor01 @ istikram.
Daha fazla  
Meslek
Mobil Uygulama Geliştirici
RAM
Ballistix 16GB 3200 Mhz
Ekran kartı
MSI RTX 2060 GAMING Z
Anakart
MSI Z390 TOMAHAWK
İşlemci
i5 9600K
Merhabalar, bu konu hakkında geçmişte birçok başlık açılmış fakat malum güncel olanı takip etmekte fayda var. O yüzden yenisini açma gereği duydum.

Öncelikle kasam: COOLER MASTER MASTERCASE PRO 5 SUPER MidT ATX MODÜLER SİYAH KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Kasada arkada 1 adet egzoz ve üstte 2 adet kasanın kendi fanı ile birlikte benim sonradan ön kısma ilave ettiğim XIGMATEK GALAXY II PRO AT120 3x120mm ARGB FAN + KUMANDALI KASA FAN KİTİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da fanlar var.

Şu an işlemci otomatik voltajda 4.7 GHz'de çalışıyor ve oyunlarda 80'li derecelerde testlerde 100'e kadar dayanıyor. Bu yüzden sıvı soğutucu almak istiyorum.
Hedefim 5.00'a ulaşmak veya 4.7'de kalsa bile 60-70 derecelerde tutabilmek.

Corsair H100i RGB Platinum ile aynı işlemciyi kullandım, 5 GHZ'da 50 55 derece arasında geziyodu işlemci.

Hava soğutma istemiyorum.
Corsair H100i RGB Platinum ile aynı işlemciyi kullandım, 5 GHZ'da 50 55 derece arasında geziyodu işlemci.
Teşekkür ediyorum başka bir alternatif bulamazsam sanırım bunu alacağım.

SilverStone markasına ait hiçbir ürün kullanmadım şimdiye kadar, satış sonrası destek kısmında bir sorun yaşatır mı?
@srcn90 H110i sadece beyaz renkte mi?

Beyazı SE olarak geçer, normali siyah. Performans farkı yok diye biliyorum, benimki siyah. 5 yıl Corsair garantisi var bu ürünlerin. Tavsiyem sıkıntısız çalışan herhangi bir problemi olmayan bir tane bulursan ikinci el al, çünkü kapalı devre sıvı soğutmalara kolay kolay bir şey olmaz, hele ki Corsair markasında...

Beyazı SE olarak geçer, normali siyah. Performans farkı yok diye biliyorum, benimki siyah. 5 yıl Corsair garantisi var bu ürünlerin. Tavsiyem sıkıntısız çalışan herhangi bir problemi olmayan bir tane bulursan ikinci el al, çünkü kapalı devre sıvı soğutmalara kolay kolay bir şey olmaz, hele ki Corsair markasında...

Ben siyah bulamadım bulabilirseniz bir link çok işime yarar gerçekten.

Geri
Yukarı