i5 9600KF ve 3060 Ti sistem FPS düşüşleri

Görüşleriniz için teşekkür ederim, baktığım benchmark videolarında 5.0'a overclocklanmış i5-9600K iyi bir iş çıkarıyor gibi duruyor. Fakat turbo boost 2.0 ile çıkılan maksimum 4.4 Ghz yeterli olur mu emin olamadım.
Stok halde RTX 2070'de darboğaz yaşamış isem 3060TI'a daha fazla darboğaz yapar.
8 çekirdekli 9700KF ile darboğaz kalmadı. Stok halde oyunda 4.6 GHZ'de çalıyor bu işlemci.
Ramleri değiştirdikten sonra i9 9900K ile yapmaz değilmi :)
Sanmam. Ek olarak şunu ekliyeyim. 9600K işlemci ile COD kurduğumda Belgeler/Call of Duty/playerd içinde adv_options dosyasında
Ramleri değiştirdikten sonra i9 9900K ile yapmaz değilmi :)
Sanmıyorum. Youtube'da 9900K RTX 3060 TI 1080P diye aratırsanız birkaç gameplay vs. çıkabilir.

Son düzenleme:
Stok halde RTX 2070'de darboğaz yaşamış isem 3060TI'a daha fazla darboğaz yapar.
8 çekirdekli 9700KF ile darboğaz kalmadı. Stok halde oyunda 4.6 GHZ'de çalıyor bu işlemci.

Sanmam. Ek olarak şunu ekliyeyim. 9600K işlemci ile COD kurduğumda Belgeler/Call of Duty/playerd içinde adv_options dosyasında
Sanmıyorum. Youtube'da 9900K RTX 3060 TI 1080P diye aratırsanız birkaç gameplay vs. çıkabilir.
Teşekkür ediyorum yardımcı olduğunuz için sağolun :)

Kolay gelsin,

Öncelikle bilgisayar özelliklerim.
Gigabyte Z390X GAMING anakart.
2x8 Corsair 2400 MHz RAM.
i5 9600KF.
Gigabyte RTX 3060 Ti.

Oyun oynadığım zaman 150 160 FPS'lerden bir anda 80 90'lara düşüyorum ve render drop olayları yaşıyorum. Bazen de oyun oynarken GPU kullanımını bir anda 24-34-54 gibi değişiyor bunun sorunu işlemciyle mi alakalı RAM'ların frekanslarından mı çözemedim. i9 9900K'ya geçeceğim sorun çözülür mü? Yardımcı olabilir misiniz? Yoksa formatlık bir durum mu var?
Hocam bende de ayni islemci var. Rtx 3070 ile kullaniyorum 1080p de. Oncelikle fps drop a sebep olacak bir cok sebep var. Oynadigin oyundan kaynakli olabilir. Sisteminde oyunun kurulu oldugu disk ile ilgili bir sorun olabilir. Bilgisayarinda optimizasyon problemi olabilir. Rekabetci oyunlarda darbogaz yememek icin cok ust seviye islemci almak gerekir. Eger darbogaz sebebi ile fps drop oluyorsa fps degerini belli bir degere sabitlemek cpuyu %100 e vurmaktan kurtarir. I9 9900k alsanizda cok fark olmaz gaming performansi cok yakin bende dusundum ancak cok fazla fark olusturmayacagi icin vazgectim. Bende msi gaming plus anakart 3200 mhz ram 970 evo plus ssd var. Hic bir oyunda oyle siddetli bir fps drop yasamadim rtx3070 ile yani fps degerini kitleyip deneyin ardindan olmaz ise razer cortex ile oyun acarken arkadaki uygulamalari durduran bir program var onu deneyin olmaz ise format atip deneyin. Ssd niz cok kotu degil ise sorun duzelecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı