i5 R5M430 Sistem Valheim'de Düşük FPS

ETFSEF

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2 gün önce Valheim adlı oyunu satın aldım. Oyun bildiğiniz üzere yeni çıktı. Aslında oyunu çok sevdim ama biraz ön yargı ile yaklaştım çünkü çoğu kişi optimizasyon sıkıntısı olduğunu, orta seviyenin üstü bir sistemde bile FPS sorunu olduğunu söyledi. Bilgisayarım orta seviye bir bilgisayar. Laptop kullanıyorum. Intel i5, R5 M430 ekran kartı, 8 GB RAM'e sahibim. Oyunun videolarına baktığımda herkes gibi "1 GB oyunda bu kadar şey nasıl olur" dedim. Oyunun minimum sistem gereksinimlerini ve "1 GB" olmasını göz önünde bulundurup bilgisayarımın çok yüksek bir ayarlarda oynatmasını beklemeden oynatacağını düşündüm ve satın aldım. Fakat ne göreyim düşük ayarlarda 15-20 FPS. Optimizasyon sorununa çamur atmak istemiyorum, belki benim bilgisayarımla alakalıdır. Sonuca gelmek olursak artık bu durum optimizasyon sorunu mudur başka bir şey midir güncellemeyle düzeltilir mi bilemiyorum. Son 1-2 yılı düşünerek yeni bilgisayar almamayı düşünüyorum. Oyunu iade edeyim mi yoksa dediğim gibi düzeltilebilecek bir şeyse beklemeli miyim?

Oyun henüz erken erişimde bildiğim kadarıyla, optimizasyon güncelleştirmeleri alacaktır. Bence iade etmenize gerek yok.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Düşüneceğim :)
En son ki gelen güncelleme ile oyunun minimum sistem gereksinimleri normalde 4 GB RAM isterken 8'e çıkarmışlar. Güncellemeyle sorun düzeltme değil sistem gereksinimi arttırmayı düşünüyorlar herhalde 🤨 İade talebinde bulundum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı