i5 sistemde ETS2'de FPS 20'ye düşüyor

• Konuyu başlatan C4NS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 634
İşletim sistemi
Windows 10

C4NS

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Sistem özellikleri = İşlemci İ5 7400 - Ram = 16 GB DDR4 FURY - EKRAN KARTI GTX 1050 Tİ - SSD 250 GB SAN DİSK - HDD 1TB - PSU FSP Marka 500W

•Monitör = CASPER M2458C 24 75Hz (geçici)

•Ekipman = Mouse Logitech G102 - Klavye Hadron - Kulaklık Rampage RX6 X

•S21 FE 256 GB - Galaxy Buds 2
ETS 2'de FPS kaybı yaşıyorum. Sebebi nedir?
Mesela gayet güzel 60 FPS'te gidiyorum diyelim 1-2 saniyeliğine 15-20 FPS'ye düşüyor. Ne bilgisayarım ısınıyor ne başka bir şey.

Sistemimin de yettiğini düşünüyorum;

• i5 4.nesil
  • 2 GB ekran kartı.
  • 8 GB RAM.
Bu arada bunu yeni fark ettimki ETS 2 açıkken görev yöneticisine girdim başka bir şeye bakmak için.
Ve tesadüf olarak oyunun ekran kartını %100 kullandığını gördüm bunu nasıl düşürürüm.

Dediğim gibi ısınma yok sadece yüksek ekran kartı kullanıyor.

%100 kullanım normal, bunun yanı sıra oyun arada bir auto save alıyor o sırada FPS drop oluyor maalesef.
Ekran kartını %100 kullanması ekran kartındanmı oyundan kaynaklımı Yardımlarınız için teşekkürler buarada

ETS 2'de FPS kaybı yaşıyorum. Sebebi nedir?
Mesela gayet güzel 60 FPS'te gidiyorum diyelim 1-2 saniyeliğine 15-20 FPS'ye düşüyor. Ne bilgisayarım ısınıyor ne başka bir şey.

Sistemimin de yettiğini düşünüyorum;

• i5 4.nesil
  • 2 GB ekran kartı.
  • 8 GB RAM.
Bu arada bunu yeni fark ettimki ETS 2 açıkken görev yöneticisine girdim başka bir şeye bakmak için.
Ve tesadüf olarak oyunun ekran kartını %100 kullandığını gördüm bunu nasıl düşürürüm.

Dediğim gibi ısınma yok sadece yüksek ekran kartı kullanıyor.

HDD veya SSD sıkıntılı olabilir veya çok fazla hafızası doldu ise o da yapar. Bir de Windows orijinal değil ise böyle şeyler olabiliyor 2-3 kişinin orijinal olmadığı için böyle hatasını çözdüm donma veya anlık FPS düşüşü gibi olaylar.
%100 kullanım normal, bunun yanı sıra oyun arada bir Auto Save alıyor o sırada FPS düşmesi oluyor maalesef.

Benim PC'de öyle bir durum yok ETS 2'de G29 ile birlikte kullanıyorum bugüne kadar tek bir drop olmadı.

Geri
Yukarı