i5 ve 6 GB RAM Sistem Aşırı Yavaş Çalışma Sorunu

Aziz aqa

Decapat
Bilgisayarı akşam normal kapatıp sabah açtım ve bilgisayar ekranı açtı ama ekranda hiçbir şeye tıklamak olmuyordu. Ben de aç/kapa düğmesinden yeniden başladım bu sefer ekranda Windows'un logosu geldi ve bilgisayar hazırlanıyor yazıyordu. Bu işlem 2 yaklaşık 2 saat sürdükten sonra uyarı geldi ve "system32 dosyasındakı ..... driver düzgün başlatılamadı uyarısı verdi. Bende bilgisayarı sıfırlamayı denedim bu işlem de yaklaşık 3-4 saat sürdükten sonra bilgisayar sıfırlandı. Şimdi bilgisayara format atmayı deniyorum, bu sefer de tüm işlemleri çok geç yapıyor. Zorla format atmayı başlattım ve dosyaların hazırlanması falan hepsi birlikte 36 saat sürdü ama yine de Windows'u düzgün çalıştırmadı. Sorun neresinde olabilir?

Bilgisayarın özellikleri:
  • Core i5
  • RAM 6
  • HDD 500 GB
  • Ekrang kartı 1 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Donanımsal bir problem yaşadığınızı düşünüyorum, termal macun değişimi yapmanızı ve harddiskini kontrol etmenizi mümkünse Solid State Disk (SSD) ile değiştirmenizi öneririm eminim ki farkı hissedeceksiniz.

Merhaba,
Donanımsal bir problem yaşadığınızı düşünüyorum, termal macun değişimi yapmanızı ve harddiskini kontrol etmenizi mümkünse Solid State Disk (SSD) ile değiştirmenizi öneririm eminim ki farkı hissedeceksiniz.

bende o ikisinden dolayı olduğundan düşünüyorum. ama akşam bilgisayarda normal kullandım bilgisayarı kapatdım sabah açdığımda donma yaşandığından hard diskden olmadığını düşünüyorum. bozulsaydı bilgisayarı açınca bozuk hard disklerde normalden fazla ses yapıyor oluruyor ve ben bilgisayarda hiç ses falanda olmuyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı