i7 10. nesil işlemci ısınıyor

olcay bey

Centipat
Daha fazla  
Bu hafta yeni bir Gaming laptop aldım. RTX2060 i7 10. nesil. Star Wars: Battlefront 2 oynarken ilk 2 saat işlemcim 80-85 derece arası gidip geldi. Sonrasında 96 dereceye kadar çıktı. Bu ısınmayı azaltmak için hangi ayarları değiştirmeliyim? FPS hiç düşmedi ama işlemcimin bu kadar ısınması gözümü korkuttu. NVIDIA Denetim Masası'ndan veya oyundan yapmam gereken ayar var mı? NVIDIA Denetim Masası ayarlarımı performansa çekmem ısınmaları azaltır mı?

Bu hafta yeni bir Gaming laptop aldım. RTX2060 i7 10. nesil. Star Wars: Battlefront 2 oynarken ilk 2 saat işlemcim 80-85 derece arası gidip geldi. Sonrasında 96 dereceye kadar çıktı. Bu ısınmayı azaltmak için hangi ayarları değiştirmeliyim? FPS hiç düşmedi ama işlemcimin bu kadar ısınması gözümü korkuttu. NVIDIA Denetim Masası'ndan veya oyundan yapmam gereken ayar var mı? NVIDIA Denetim Masası ayarlarımı performansa çekmem ısınmaları azaltır mı?
Oyun içindeki küçük keskinleştirme ayarlarını düşür ve laptopun altını hava alacak şekilde kitapla veya herhangi bir şey ile destekle.
Undervolt işlemide yapabilirsin.

10.nesil i7 laptop işlemcileri gereğinden fazla ısınabiliyor. Mümkünse kaliteli bir laptop soğutucusu edinmeye çalışın. Bir süreliğine Turbo Boost'u devre dışı da bırakabilirsiniz. Ayrıyeten termal macun değişimi yapabilirsiniz.

Laptopunuzun modeli nedir?

Bir arkadaş bana 10. nesil Intel laptoplarda undervolt yapılmıyor dedi, ne kadar doğru bilmiyorum tabii.
Doğru yapılamıyor, voltaj kontrol çipinin yarattığı bir güvenlik açığı vardı. O zaman üst seviye bir soğutucu almaktan başka yol görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı