i7 10700 Sistemde Payback'ta aniden FPS düşüyor

eva 02

Decapat
RAM
Crucial 2x 8GB
SSD veya HDD modeli
WD10EZEX
Ekran kartı
Zotac RTX 2060
Anakart
H410M H
İşlemci
i7 10700
Need for Speed Payback oynarken anlık GPU kullanımı azalıp artıyor ve FPS düşüyor. Ekran kartım Zotac RTX 2060, işlemcim i7 10700.
Doom Eternal, DayZ gibi oyunlarda bu şekilde belirgin takılmalar yaşamıyorum sorun hard diskimde olabilir mi?
Sürücüler güncel.
FPS anlık düştüğünde fan sesi de azalıp artıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS düşüşünü bilgisayar açıkken şalteri kapatıp tekrar açarak çözdüm. Bu sorunu sıklıkla yaşıyorum ve şalteri kapatıp açmak pek sağlıklı değil. Neden oluyor sizce? Disk kullanımı da sürekli 100% gözüküyordu hiçbir şey açık olmamasına rağmen.

Dosya Ekleri

• 1662435050214.png
    1662435050214.png
    96,3 KB · Görüntüleme: 12
  • 1662435320700.png
    1662435320700.png
    32,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizinde tahmin ettiğiniz gibi sistemde hiç SSD yoksa bu sıkıntı olabilir. Sisteme SSD alıp Windows'u ona kurup bazı oyunları HDD'den oynayabilirsiniz. Bende eskiden HDD kaynaklı droplar yaşıyordum. Zaten %100 disk sorunu HDD'lerin olmazsa olmaz bir sorunu. SSD alıp sistemi ona kurup HDD'yi ayrı kullanmanız sorunu çözecektir muhtemelen.

Sizinde tahmin ettiğiniz gibi sistemde hiç SSD yoksa bu sıkıntı olabilir. Sisteme SSD alıp Windows'u ona kurup bazı oyunları HDD'den oynayabilirsiniz. Bende eskiden HDD kaynaklı droplar yaşıyordum. Zaten %100 disk sorunu HDD'lerin olmazsa olmaz bir sorunu. SSD alıp sistemi ona kurup HDD'yi ayrı kullanmanız sorunu çözecektir muhtemelen.

100% disk sorunu SSD'de oluyor oyun HDD'de olmasına rağmen. Bir adet Crucial SSD mevcut sistemimde söylemeyi unutmuşum.

100% disk sorunu SSD'de oluyor oyun HDD'de olmasına rağmen. Bir adet Crucial SSD mevcut sistemimde söylemeyi unutmuşum.

Forza Horizon 4 de bende de benzer sorun oluyordu, oyunu SSD'ye taşıyınca sorun kalkmıştı. Bence oyunu bir de SSD kurup deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı