i7-10700F sistemde ekrana görüntü gelmiyor

Alpy84

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
2 gün önce Amazon'dan MSI MAG Codex 5 FreeDOS bir masaüstü PC aldım. Cihazın kutusundan çıkarıp gerekli bağlantı kablolarını taktıktan sonra çalıştırdığında ekran görüntü gelmediğini gördüm. HDMI'yı VGA'ya dönüştürücü ile ilk denedim, ekrana görüntü gelmedi. Sonra evdeki UHD TV'ye geçtim TV de kullandığımız HDMI kablo ile herhangi bir dönüştürücü kullanmadan HDMI'dan HDMI giriş yapayım deneyeyim garanti olsun dedim orada da ekrana herhangi bir görüntü gelmedi. Servisini aradım MSI bugün elime gelen cihazı bize gönderin kontrol edelim dediler. Daha yeni almış olduğum cihazı servise istediler. Yanlış yaptığım eksik bir şey yaptığım gözden kaçırdığım bir nokta var mı, bu konuda sizlere danışmak istedim. Konu ilgili fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Bilgisayarın sistem bilgileri aşağıdaki gibidir.

MSI MAG Codex 5 10SC-802xtr masaüstü bilgisayar, Core i7-10700F, 16 GB RAM, 512 GB SSD, RTX2060 6 GB, dos, siyah MSI MAG CODEX 5 10SC-802XTR Masaüstü Bilgisayar, Core I7-10700F, 16GB RAM, 512GB SSD, RTX2060 6GB, DOS, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Yazdıklarınızı da denedim. Maalesef arkadaşlar herhangi bir etkisi olmadı sorun devam etmekte. MSI'ın hazır kasası olduğundan dolayı acaba ekran kartı fabrikasyon sıkıntılı geldi. Ancak anakartın onboard ekran kartı bağlantılarını denediğimde de ekrana görüntü gelmiyor. Anlamadım gitti.

Bence sistemden anlıyorsanız uzay montaj bir deneyin anakartta bir arıza olabilir ya da işlemcide hepsini test etmeniz gerekli hazır kasada böyle bir hata olmaması gerekiyor.

O eski Sistemler'de olmuyor muydu?

Hayır.

Yazdıklarınızı da denedim. Maalesef arkadaşlar herhangi bir etkisi olmadı sorun devam etmekte. MSI'ın hazır kasası olduğundan dolayı acaba ekran kartı fabrikasyon sıkıntılı geldi. Ancak anakartın onboard ekran kartı bağlantılarını denediğimde de ekrana görüntü gelmiyor. Anlamadım gitti.

Onboarda ekran girişine takmayın. Ekran kartı girişğine takın. 10700F'de onboarda yani APU yok.
@Alpy84 BIOS'a girebiliyor musun?

Hayır.

Onboarda ekran girişine takmayın. Ekran kartı girişğine takın. 10700F'de onboarda yani APU yok.
@Alpy84 BIOS'a girebiliyor musun?
Yok denemek maksadıyla orayı bile denedim. Ama sonuç aynı ekrana görüntü gelmiyor hala.
Merhabalar,

Aynı sorun bende de var. Aynı kasa ve monitör de msi ancak bir türlü bağlayamadım ekranı. @Alpy84 sorunu çözebildin mi?
Geçmiş olsun sizede. Yok maalesef çözemedim.
Merhabalar,

Aynı sorun bende de var. Aynı kasa ve monitör de msi ancak bir türlü bağlayamadım ekranı. @Alpy84 sorunu çözebildin mi?
Sizde mi yeni almıştınız. O zaman bu durum normal bi durum degil. İki tane yeni sıfır yeni kasada olması ilginç. Anlamadım valla. Siz çözerseniz benimde mutlaka bilgilendirmenizi rica ederim. Eğer ben bi çözüm bulursam haberdar ederim sizi de mutlaka.

Yok denemek maksadıyla orayı bile denedim. Ama sonuç aynı ekrana görüntü gelmiyor hala.

Geçmiş olsun sizede. Yok maalesef çözemedim.

Sizde mi yeni almıştınız. O zaman bu durum normal bi durum degil. İki tane yeni sıfır yeni kasada olması ilginç. Anlamadım valla. Siz çözerseniz benimde mutlaka bilgilendirmenizi rica ederim. Eğer ben bi çözüm bulursam haberdar ederim sizi de mutlaka.
Evet ben de yeni aldım hatta 2 3 saat önce elime ulaştı. Ekranı başka bir PC de deniyorum açılıyor. Ama yeni aldığım MSI da açılmıyor. Böyle bir markada bu sorunun olması çok üzücü. İnsan heyecanla bekliyor dünya kadar para verip aldığı bilgisayarı. Ama sonuç hüsran. İşin garip yanı müşteri hizmetlerine bile ulaşamıyorum. Çok yoğunlarmış da bilmem ne. Numaramı aldılar güya onlar arayacak. Garanti olsun iyisi olsun diye bilindik marka alıyorsun ama sonuca bak. Bir tane de değil Allah bilir kaç kişi var böyle.
Evet ben de yeni aldım hatta 2 3 saat önce elime ulaştı. Ekranı başka bir PC de deniyorum açılıyor. Ama yeni aldığım MSI da açılmıyor. Böyle bir markada bu sorunun olması çok üzücü. İnsan heyecanla bekliyor dünya kadar para verip aldığı bilgisayarı. Ama sonuç hüsran. İşin garip yanı müşteri hizmetlerine bile ulaşamıyorum. Çok yoğunlarmış da bilmem ne. Numaramı aldılar güya onlar arayacak. Garanti olsun iyisi olsun diye bilindik marka alıyorsun ama sonuca bak. Bir tane de değil Allah bilir kaç kişi var böyle.
Tekrar selamlar,

2 saat önce gelen bilgisayarı yarın MNG kargo ile service point e göndericem. Gönderim kodu : 137220174. Sanırım kaçınılmaz son bu.

Son düzenleme:

Tekrar selamlar,

2 saat önce gelen bilgisayarı yarın MNG kargo ile service point e göndericem. Gönderim kodu : 137220174. Sanırım kaçınılmaz son bu.
Bende servise göndericem tıpkı sizin gibi. Bende görüştüm servise gönderin dediler. Sıfır cihazı servise gönderiyoruz. Umarım bir an önce düzelir sizinki de.

Bende servise göndericem tıpkı sizin gibi. Bende görüştüm servise gönderin dediler. Sıfır cihazı servise gönderiyoruz. Umarım bir an önce düzelir sizinki de.
Kardeşim sen garanti olarak bilgisayarı nereye göndereceksin. Acaba aynı yeri mi aradık emin olamadım. Ben service point diye bir yeri aradım.
Kardeşim sen garanti olarak bilgisayarı nereye göndereceksin. Acaba aynı yeri mi aradık emin olamadım. Ben service point diye bir yeri aradım.
@Alpy84

@Alpy84
Aynı yer. Ben de orayı aradım. Aynı kodu verdi bana da.
@HİA61 haber alırsan bana bilgi verir misin? Benim PC bugün teslim edilmiş. Haftasonu çalışmıyorlarmış. Hafta başına kaldı.
@Alpy84

Son düzenleme:

Geri
Yukarı