i7-10700K görüntü vermiyor

Bizmut

Hectopat
Öncelikle merhabalar. 3000 serisi ekran kartlarını bekleyeyim derken elimdeki ekran kartını sattım ve PC'de şu anlık ekran kartı yok ve bağlantı olarak DisplayPort kulanıyorum. Anakartıma takıyorum ve PC'yi açtığımda direkt BIOS açılıyor. Nasıl Windows ekranını açabilirim? Ekran kartı gelene kadar idarelik açılsın yeter. HDMI kablosunu da denedim sonuç aynı. Acaba yeni nesilden olabilir mi?

İşlemcim i7-10700K.

Öncelikle merhabalar. 3000 serisi ekran kartlarını bekleyeyim derken elimdeki ekran kartını sattım ve PC'de şu anlık ekran kartı yok ve bağlantı olarak DisplayPort kulanıyorum. Anakartıma takıyorum ve PC'yi açtığımda direkt BIOS açılıyor. Nasıl Windows ekranını açabilirim? Ekran kartı gelene kadar idarelik açılsın yeter. HDMI kablosunu da denedim sonuç aynı. Acaba yeni nesilden olabilir mi?

İşlemcim i7-10700K.
İşlemcinin grafik çekirdeğinde sıkıntı olsaydı biosu göremezdin zaten. 😄

Anakartınız nedir? BIOS'tan çıktığınızda Windows normal olarak başlamıyor mu?

Anakartım ASUS ROG STRIX B460-H GAMING.
BIOS'tan çıktıpım zaman yeniden başlatıp tekrardan BIOS'u açıyor

İşlemcinin grafik çekirdeğinde sıkıntı olsaydı BIOS'u göremezdin zaten. 😄

Sorun var mı demiyorum nasıl açarım diyorum nasıl çözerim sorun olmadığını bende biliyorum teşekkürler cevabın için.
Bence bir ekran kartını takıp deneyin sıkıntı neydeymiş öğreniriz öyle.

Üstat ekran kartı vardı zaten o zaman Windows açılıyordu söktüm böyle oldu.

BIOS -> Advanced -> System Agent (SA) Configuration -> Graphics Configuration -> iGPU Multi Monitor -> Enabled

Asus mobo gpu selection-2.jpg

Bu ayarı deneyin. Olmazsa bir üst satırda Primary Display seçeneği var. Onu da iGPU olarak işaretleyin.
iGPU yerine CPU yazıyor olabilir. İkisi de aynı şeyi ifade ediyor.

BIOS -> Advanced -> System agent (sa) Configuration -> Graphics Configuration -> igpu multi monitör -> enabled.

Eki Görüntüle 677279

Bu ayarı deneyin. Olmazsa bir üst satırda primary display seçeneği var. Onu da igpu olarak işaretleyin.
İgpu yerine CPU yazıyor olabilir. İkisi de aynı şeyi ifade ediyor.

Öncelikle böyle ilgilendiğin için çok teşekkür ederim dostumbir şey daha soracağım diyelim oldu ekran kartı taktığım zaman bu ayarları eski haline getirmekzorunda kalır mıyım yoksa direkt ekran kartını taktığım ZMN görüntü gelir mi?

BIOS -> Advanced -> System Agent (SA) Configuration -> Graphics Configuration -> iGPU Multi Monitor -> Enabled

Eki Görüntüle 677279

Bu ayarı deneyin. Olmazsa bir üst satırda Primary Display seçeneği var. Onu da iGPU olarak işaretleyin.

dostum dediklerini uyguladım fakat bende igpu gibi seçenek çıkmadı primary display diyede bişey çıkmadı yeni sürüm değişmiş olabilirmi

-DVMT Pre-Allocated
-RC6(Render Standby)
Bu 2 seçenek çıktı dediklerinin yerine

Eki Görüntüle 677279

dostum dediklerini uyguladım fakat bende igpu gibi seçenek çıkmadı primary display diyede bişey çıkmadı yeni sürüm değişmiş olabilirmi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı