i7 10700K için soğutma önerisi

Hocam bilmiyorum bilinmeyen bir şey mi var ne Arctic Liquid Freezer II 360 i7 10700K işlemciyi fabrika ayarlarıyla iyi soğutabiliyor ama overclock yapınca işlemciye pull push çift taraflı fan yapmama rağmen soğutmaya yetmiyor. i7 10700K işlemciye nedense bir yerde hatamı var ne anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba.
MSI MAG CoreLiquid 240R 240 mm Sıvı İşlemci Soğutucusu .
ilk aldım kullanılmış geldi.iade ettim.
yenisi geldi.5-6 ay kullandım .meğer kullanamamışım. işlemci devamlı 100 dereceye çıkıyordu.garantiye gönderdim.bozukmuş ücret iadesi aldım.
pc açarken kıtır kıtır ses geliyordu. tamircinin dediği , çok soğukta kaldıysa donmuş olabilir dedi.
sorun çıkarmayacak ve bir seferliğine alabileceğim bir sıvı soğutucu araştırıyorum.tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

intel core i7-10700k.
msı meg z490 ace.
asus dual geforce rtx2060 evo.
corsair rm850 cp-9020196 gold modüler güç kaynağı.
MSI MPG GUNGNİR 110M TEMPERLİ CAM MİD TOWER ATX KASA.

Merhaba.
MSI MAG CoreLiquid 240r 240 mm sıvı işlemci soğutucusu.
İlk aldım kullanılmış geldi. İade ettim.
Yenisi geldi. 5-6 ay kullandım. Meğer kullanamamışım. İşlemci devamlı 100 dereceye çıkıyordu. Garantiye gönderdim. Bozukmuş ücret iadesi aldım.
PC açarken kıtır kıtır ses geliyordu. Tamircinin dediği, çok soğukta kaldıysa donmuş olabilir dedi.
Sorun çıkarmayacak ve bir seferliğine alabileceğim bir sıvı soğutucu araştırıyorum. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Intel Core i7-10700K.
MSI MEG Z490 ace.
ASUS Dual GeForce RTX2060 EVO.
Corsair RM850 CP-9020196 Gold modüler güç kaynağı.
MSI MPG Gungnir 110M temperli cam mid Tower ATX kasa.

Merhaba hocam Corsair H150i Elite Capellix 360mm tavsiye ederim kendim de aynı işlemci ile bu AiO'yu kullanıyorum çok memnunum.

Merhaba hocam Corsair H150i Elite Capellix 360mm tavsiye ederim kendim de aynı işlemci ile bu AiO'yu kullanıyorum çok memnunum.
Hocam bu soğutucu ile %100 yükte kaç derece görüyorsunuz maksimum. Benim aklımda da bu soğutucuya geçmek var. Ama hiçbir yerde 10700K ve bu sıvı soğutmanın birlikte kullanımını bulamadım. Yardımınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Selam üstadım i7 10700K 100%100 tam yükte fabrika ayarlarında OC yapılmadan 55 65 derece arasında 5.1 GHz hızına çekince 75 85 derece arasında çalışıyor Corsair H150i Elite Capellix 360mm ile. Tabii bu oyundan oyuna göre farklılık gösteriyor strese testine 5.1 GHz de almadım hiç 3.8 ila 4.7 GHz bandında stres testi yaptım 67 dereceydi.

Selam üstadım i7 10700K 100%100 tam yükte fabrika ayarlarında OC yapılmadan 55 65 derece arasında 5.1 GHz hızına çekince 75 85 derece arasında çalışıyor Corsair H150i Elite Capellix 360mm ile. Tabii bu oyundan oyuna göre farklılık gösteriyor strese testine 5.1 GHz de almadım hiç 3.8 ila 4.7 GHz bandında stres

Selam üstadım i7 10700K 100%100 tam yükte fabrika ayarlarında OC yapılmadan 55 65 derece arasında 5.1 GHz hızına çekince 75 85 derece arasında çalışıyor Corsair H150i Elite Capellix 360mm ile. Tabii bu oyundan oyuna göre farklılık gösteriyor strese testine 5.1 GHz de almadım hiç 3.8 ila 4.7 GHz bandında stres testi yaptım 67 dereceydi.

Öncellikle deneyimleri paylaştığın için çok teşekkür ederim. Tam olarak hangi stres tesini yaptın? Stres testini ne kadar süre yaptın?

Öncellikle deneyimleri paylaştığın için çok teşekkür ederim. Tam olarak hangi stres tesini yaptın? Stres testini ne kadar süre yaptın?

Intel Extreme Utility ile yaptım 15 dakika thermal throttling yani GHz kısma yapacak mı diye buradan test yaptım takip ediliyor burada XTU kısaltılmış adı test yaptığım programın Intel yardımcı program.

Intel Extreme Utility ile yaptım 15 dakika thermal throttling yani GHz kısma yapacak mı diye buradan test yaptım takip ediliyor burada XTU kısaltılmış adı test yaptığım programın Intel yardımcı program.
Teşekkürler artık kafamda iyice şekillendi. Alıcam H150İ'yi yardımların için teşekkürler.

Teşekkürler artık kafamda iyice şekillendi. Alacağım H150ı'yi yardımların için teşekkürler.

Rica ederim hocam iCUE 4 yazılımı da indirin bu cihaza fan devrini RGB kontrollerini yapabiliyorsunuz oradan fan devri ve pompa devrini balanced de kullanıyorum ben tüm çekirdekleri 5.1 GHz çekince XTU üzerinden ICUE'den de fan ve pompa devrini Extreme'ye çekiyorum sorunsuz çalışıyor Battlefield dışındaki çoğu oyunda tabii 5.1 GHz de stres testine almadım ki alacak olursakta 85 90 dereceleri görecektir oyunlar stres testi kadar yük vermiyor işlemciye yine Battlefield 5 hariç tabii. Arctic Liquid Freezer 2 kullanmış biri olarak söylüyorum Corsair H150i Elite Capellix muhteşem işini yapıyor rakiplerini geride bırakabiliyor.

kasa bu arkadaşlar kullanan varmı sığıyormu üst kısma ?

kasa bu arkadaşlar kullanan varmı sığıyormu üst kısma ?

Yeni konular

Geri
Yukarı