i7 10700K için soğutucu tavsiyesi

Kesinlikle A500 tavsiye etmem. Performansı sıvı soğutmaya yakın eyvallah da, kaç kiloluk metal yığını. O kadar ağır bir kütleyi ana karta takmazdım şahsen. Çok boş bir ürün. Kasanın tamamını kaplıyor.

RGB ilginizi çekmiyorsa ilki gayet yeterlidir. Fiyat olarak sıkıntınız yoksa 360mm bakmanızı öneririm. QP stoklarında MSI markasının modelleri mevcut. 1600-2000TL bandında 360mm soğutma alabilirsiniz. Kasanız desteklemiyorsa 240mm işinizi görecektir. RGB hayranı değilseniz Corsair H100X işinizi görür.

RGB ilginizi çekmiyorsa ilki gayet yeterlidir. Fiyat olarak sıkıntınız yoksa 360mm bakmanızı öneririm. QP stoklarında MSI markasının modelleri mevcut. 1600-2000TL bandında 360mm soğutma alabilirsiniz. Kasanız desteklemiyorsa 240mm işinizi görecektir. RGB hayranı değilseniz Corsair H100X işinizi görür.

Hocam fiyatta sıkıntı var fakat H100I fanları yüksek RPM'e çıkıyor H100X ise yüksek RPM'lere çıkamıyor sizce arada derece olarak fark olur mu?

Teknik verilere baktığında dediğin gibi basınç ve RPM değeri olarak H100i önde görünüyor. Elbette aradaki fiyat farkı 200-300TL ise fiyat farkı verilerek H100i tercih edilebilir fakat kendini kısıtlamamanı öneririm. Deli gibi overclock yapacağım demiyorsan işini görür diye düşünüyorum. İnternette incelemeleri mevcut zaten. Aşağıya bırakacağım markaların fiyat/performanslarına bakarak karar verebilirsin.

Silverstone, Corsair, NZXT, MSI, Cooler Master (Üst segment tercih et. Diğerlerinin boruları pek iç açıcı değil.)

Teknik verilere baktığında dediğin gibi basınç ve RPM değeri olarak H100I önde görünüyor. Elbette aradaki fiyat farkı 200-300TL ise fiyat farkı verilerek H100I tercih edilebilir fakat kendini kısıtlamamanı öneririm. deli gibi overclock yapacağım demiyorsan işini görür diye düşünüyorum. İnternette incelemeleri mevcut zaten. Aşağıya bırakacağım markaların fiyat/performanslarına bakarak karar verebilirsin.

SilverStone, Corsair, NZXT, MSI, Cooler Master (üst segment tercih et. Diğerlerinin boruları pek iç açıcı değil.)

Peki bu nasıl fanları 2400 RPM'e kadar dönüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-10-13-20-34-41-970_com.vatanbilgisayar.vatan.jpg
    Screenshot_2020-10-13-20-34-41-970_com.vatanbilgisayar.vatan.jpg
    48,5 KB · Görüntüleme: 49
Gayet yeterli ve üst düzey. Eğer 240mm karar kıldıysan alınabilir :). Fiyat olarak sorunum yok diyorsan ve kasana uygunsa 360mm al. Eğer kasana uygun değilse 240mm olarak bunu alıp geçebilirsin.

Dark Rock 4 kullanıyorum.Msi z490 gaming edge ile.Pro versiyonunu çok büyük olduğu 1 ram slotunu kapladığı için almamıştım.Oyunlarda 55-65 arasinda geziniyor.Çekip atabilirim resmini boyut açısından fikir vermesi için

Yeni konular

Geri
Yukarı