i7 10700K için soğutucu tavsiyesi

Dark Rock 4 kullanıyorum.Msi z490 gaming edge ile.Pro versiyonunu çok büyük olduğu 1 ram slotunu kapladığı için almamıştım.Oyunlarda 55-65 arasinda geziniyor.Çekip atabilirim resmini boyut açısından fikir vermesi için
Fan ayarı var yukarı çektiğin zaman slot yerinden yer açılıyor. Tabi o kadar yüksek ramler genede sığmaz. Kingston Hyperx PredatorRGB meccut. Akşam fotoğraf yükleyebilirim.

Prodan ufak diye bunu aldik ama bende ikinci ve dördüncü slotu kullanıyorum :D Kasa olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama oda ufak olmamalı H500 bu kasa 1 parmak boşluk kalıyor camla arasında.

Dosya Ekleri

• Dark Rock 4.jpeg
    Dark Rock 4.jpeg
    168,3 KB · Görüntüleme: 73
RGB Takıntınız yoksa, ben performansa bakarım diyorsanız şiddetle Artic öneririm. Zaten Tier 1 listesinde ürün. Ayrıca 1 tane 4pin çıkışı var onla 2 fanıda kontrol edebiliyorsunuz. Kablo derdi yok yani. Fanları kaliteli ve ürünün montajı çok kolay...

Üst seviyede overclock yapmayacaksan soğutucuya o kadar yüksek bütçe harcamana gerek yok. Hele almayı düşündüğün anakart giriş seviye olacağından soğutucu sırf almış olmak için alacaksın. O anakarta o soğutucuları aldığına değmez. Hoş böyle bir niyetin olsa konu açmaz gider neler gerekiyorsa alırdın ya neyse...

Soğutucuya ayıracağın bütçe diğer parçaların kalitesinden ödün vermene yol açacaksa üstte belirttiğim gibi üst düzey overclock yapmayacaksan almayı düşündüğün diğer parçaların daha kalitelisine bütçeyi ayırsan iyi edersin. Misal bütçe kalanını daha kaliteli başka bir anakart için harcayabilirsin. Tavsiyem alttaki F/P hava soğutucu alıp artan bütçeyi diğer parçaların daha kalitelisi için harcaman şeklindedir.

Son düzenleme:
Ben oldukça memnunum. Fakat @CJack60 ında öneriside şu açıdan oldukça mantıklı, soğutucudan kısıp daha iyi bir anakart alabilirsin. MSI Z490 Tomahawk örneğin. Soğutucuyu elden çıkarmak kolay, beğenmezsen üzülmezsin gidene yenisini alırsın fakat anakart ömürlük.

Ne farkı olur ki tomahawk ile?

Baya güzel görüntüye sahip 42mm benim RAM'lerim. Belki 44M olan G.Skill modelleride olur.

Dosya Ekleri

• 3C7D7B68-232C-4F0F-A571-42072C226736.jpeg
    3C7D7B68-232C-4F0F-A571-42072C226736.jpeg
    152 KB · Görüntüleme: 62
  • 9DA05021-AD6A-4706-8C15-904FA894E94D.jpeg
    9DA05021-AD6A-4706-8C15-904FA894E94D.jpeg
    158,7 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
Ne farkı olur ki tomahawk ile?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İncelemede gördüğüm kadarı Tomahawkın Vrm leri 8 derece daha az ısınıyor overclockta.Tomahawkta alc1200 ses yongası kullanılırken , msi a proda alc892 kullanılmış.Çok iyi bir ses sistemi kullanmıyorsan pek fark olmaz.250 lira farka değer mi tartışılır.Msi a proda oldukça iyiymiş fiyatına göre.
Baya güzel görüntüye sahip 42mm benim RAM'lerim. Belki 44M olan G.Skill modelleride olur.
komanaçi oraya rtx 3070 yakışır :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı