i7 10700KF boştayken 5.1 GHz yükteyken 4.6GHz

Ahmet Oğuz

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.

i7 10700KF işlemcim var, BIOS tarafında işlemci ile ilgili hiç değişiklik yapmadım. Garip bir sorunum var şöyle,

İşlemci boştayken hızı 5.1'e kadar çıkıyor ancak yük bindiğinde (en basiti masaüstünde F5'e basılı tutmak gibi) 4.6GHz'yi geçmiyor. Sıvı soğutma var ve işlemci sıcaklığı 40 derece civarında oluyor. Bu denemeyi yaparken 32 derece falandı.

Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci yük altıdayken herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? BIOS üzerinden herhangi bir ayar yapmadıysanız, otomatik voltaj veriyordur. Frekansı da otomatik ayarlıyor doğal olarak. Oyun içerisinde, render sırasında vb. sorun yoksa kullanmaya devam edebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar.

i7 10700KF işlemcim var, BIOS tarafında işlemci ile ilgili hiç değişiklik yapmadım. Garip bir sorunum var şöyle,

İşlemci boştayken hızı 5.1'e kadar çıkıyor ancak yük bindiğinde (en basiti masaüstünde F5'e basılı tutmak gibi) 4.6GHz'yi geçmiyor. Sıvı soğutma var ve işlemci sıcaklığı 40 derece civarında oluyor. Bu denemeyi yaparken 32 derece falandı.

Böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu?

Hocam yanlış bilmiyorsam 5.1 tek çekirdek performansı kullanım arttıkça GHz de düşer.

Güç olarak yüksek performans seçtim. @Taylor Swift

Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım sadece yük binince neden 4.6 küsür ghz de kaldığını merak ettim. Teşekkür ederim @curiousoftech

Yükte söylediğim doğru bir değer olmadığını siz diyince fark ettim. Şuan pubg deyim ve sıcaklık 59 derece. @Mefistofeles

Dediğiniz gibi olabilir oyun sırasında çünkü 4.66dan yukarı çıkmıyor. @TheForment

Güç olarak yüksek performans seçtim. @Taylor Swift

Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım sadece yük binince neden 4.6 küsur GHz de kaldığını merak ettim. Teşekkür ederim @curiousoftech

Yükte söylediğim doğru bir değer olmadığını siz deyince fark ettim. Şu an PUBG deyim ve sıcaklık 59 derece. @Mefistofeles

Dediğiniz gibi olabilir oyun sırasında çünkü 4.66'dan yukarı çıkmıyor. @TheForment

Hocam işlemci çekirdek sayısı arttıkça GHz düşer stres testine alın işlemciyi yine 4.66 da kalır ufak işlerde ama çıkabildiği kadar çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı