i7 10700KF RTX 3060 düşük oyun performansı

İşletim sistemi
Windows 11

darkVE

Kilopat
RAM
Crucial Ballistix 16GB 3000MHz DDR4 Ram
Ekran kartı
RTX 3060 V2 OC Edition 12GB
Anakart
ASUS PRIME B460M-A R2.0
İşlemci
Intel Core i7 10700KF
Merhaba. Sistemim oyunlar için gayet yeterli fakat her oyunda almam gereken FPS'lerden 40-80FPS daha az bir FPS alıyorum.

Bu sistem ile Valorant'ta 160 FPS (en düşük ayarlar) alıyorum.
Marvel's Spider-Man Remastered 20-40 FPS (en yüksek kalite 1920x1080).

Çoğu oyunda FPS düşmesi yaşıyorum. Sizce sorun nerede olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'iniz Dual channel mı? Güç kaynağınız nedir?

Çift değil tek, 700W markasını bilmiyorum :(

RAM belleği Dual channel kullanma ile tek kanal kullanma arasında ciddi bir fark oluşuyor. 2 slot RAM ile kullanmanızı öneririm. Ayrıca sıcaklık değerlerinizi takip ettiniz mi? Benchmark testlerinde ekran kartı ve işlemciniz kaç derecelere çıkıyor?

RAM belleği Dual channel kullanma ile tek kanal kullanma arasında ciddi bir fark oluşuyor. 2 slot RAM ile kullanmanızı öneririm. Ayrıca sıcaklık değerlerinizi takip ettiniz mi? Benchmark testlerinde ekran kartı ve işlemciniz kaç derecelere çıkıyor?
Sıcaklık değerlerinde aşırıya kaçma durum yok. Sıvı soğutucu ve fazlaca fan var. Max 53-55 dereceyi görmüştüm. Ekran kartının da fazla olduğunu sanmıyorum. Oyun oynarken işlemci kullanımım %80-%100 arasında oluyor neredeyse hiç boşluk kalmıyor diyebilirim.

3060 sistemlerde hep aynı konuları görüyorum çok fazla kişide var bu sorun tam olarak ortak bir neden var mı niye böyle bende merak ettim açıkçası 1 ayda 100'e yakın konu görmüşümdür umarım çözersiniz ya da diğer konuşlarda ki çözümleride deneyebilirsiniz.

3060 sistemlerde hep aynı konuları görüyorum çok fazla kişide var bu sorun tam olarak ortak bir neden var mı niye böyle bende merak ettim açıkçası 1 ayda 100'e yakın konu görmüşümdür umarım çözersiniz ya da diğer konuşlarda ki çözümleride deneyebilirsiniz.

Konuları aramaya çalıştım ama bulamadım. Konu arama yerine geliyorum başlık kısmına 3060 yazıyorum çok az sonuç çıkıyor anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı