i7-10750H laptop oyunda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Isıdan dolayı frekans kısıyor. Boşta bu değerler normal değil. En son ne zaman termal macun yeniledin?

Laptop mart ayı gibi alınmıştı o zamandan beri yenilemedim.

Isıdan dolayı frekans kısıyor. Boşta bu değerler normal değil. En son ne zaman termal macun yeniledin?

Isısının yüksek olması kullandığı çekirdek sayısı olabilir. Sistem yapılandırmasından çekirdek sayısını 1'den 12'ye çıkarmıştım.

Dediğim gibi bu sıcaklık yük altında değilken normal değil. Termal macunu kontrol etmeni tavsiye ederim. Bir de devamlı, bir oyuna girdiğinde MSI Afterburner'i aç sıcaklık ve kullanım değerlerini takip et. Birşeylerin normal yada anormal gittiğini bu şekilde anlayabilirsin.

Laptop mart ayı gibi alınmıştı o zamandan beri yenilemedim.

Isısının yüksek olması kullandığı çekirdek sayısı olabilir. Sistem yapılandırmasından çekirdek sayısını 1'den 12'ye çıkarmıştım.
O ayarlar Microsoft'un sunduğu deneysel özellikler. Msconfig ayarlarıyla oynamamanı tavsiye ederim. Çekirdek sayını 1'e al ve üstündeki tiki kaldır. Sonra bilgisayarı yeniden başlat. Windows zaten lazım olduğunda 12 çekirdeği de kullanıyor. Bazı şeyleri Windows'a bırakmak iyidir.

Dediğim gibi bu sıcaklık yük altında değilken normal değil. Termal macunu kontrol etmeni tavsiye ederim. Bir de devamlı, bir oyuna girdiğinde MSI Afterburner'i aç sıcaklık ve kullanım değerlerini takip et. Birşeylerin normal ya da anormal gittiğini bu şekilde anlayabilirsin.

O ayarlar Microsoft'un sunduğu deneysel özellikler. MSConfig ayarlarıyla oynamamanı tavsiye ederim. Çekirdek sayını 1'e al ve üstündeki tiki kaldır. Sonra bilgisayarı yeniden başlat. Windows zaten lazım olduğunda 12 çekirdeği de kullanıyor. Bazı şeyleri Windows'a bırakmak iyidir.

Dediğinizi yaptım, Fortnite oynarken MSI Afterburner'dan sıcaklık değerini takip ettim yaklaşık 1 buçuk saat boyunca oynadım ve sıcaklık değerleri 75'in üstünü görmedi laptop için normal değerler olduğunu düşünüyorum ancak oyun vb. açık bile değilken sadece masaüstündeyken 50 derecenin altına inmiyor.

Laptoplarda boşta kalma sıcaklığı, masaüstüne göre daha fazladır. Bir de yaz mevsiminin sıcaklığını sayarsan normal. Bende masaüstü var ve boşta 45 derece. 1.5 saat boyunca oyunda, hemde Laptop'ta ve 75'in üzerine çıkmadı? Çok güzel değerler.

Yeni konular

Geri
Yukarı