i7-10750H laptop sıcaklık değerleri normal mi?

xNachos

Hectopat
Merhaba arkadaşlar AIDA64 Extreme ile 5 dakikalık stress test yaptım. ( CPU - GPU - RAM )
Verileri görsel olarak koydum.

Sistem:
32 GB DDR4-2933 SDRAM (2 X 16 GB)
NVIDIA® GeForce RTX™ 2060
Intel® Core™ i7-10750H (2, 6 GHz temel frekans, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 5 GHz'e kadar, 12 MB L3 önbellek, 6 çekirdek)

Bu değerler normal mi?

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2021.10.19 - 14.13.02.76.png
    Desktop Screenshot 2021.10.19 - 14.13.02.76.png
    395,5 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleyen: Moderatör:
Fanlar otomatikte yoksa boost modunda mı ? boost modunda bu şekilde 5 dakikalık stress testindeyse normal bence. Zaten oyun içinde sürekli bu kadar stress altında çalışmaz bilgisayar. CPU 80 biraz yüksek gibi duruyor ama laptop olduğun normal. Boşta kaç derece merak ettim.

Fanlar otomatikte yoksa boost modunda mı ? boost modunda bu şekilde 5 dakikalık stress testindeyse normal bence. Zaten oyun içinde sürekli bu kadar stress altında çalışmaz bilgisayar. CPU 80 biraz yüksek gibi duruyor ama laptop olduğun normal. Boşta kaç derece merak ettim.
Fanlar boost moddayken yapıldı stress test.
Sistem boşta fanlar otomatik moddayken cpu 45-50 arası
Sistem boşta fanlar boost moddayken cpu 38-42 arası

değerler normal gibi zaten sistemin güçlü boştayken 40ın altına bile düşürüyor yeni mı aldın bilgisayarı ? Benimde benzer bir sorunum var senin sistem normal durumdayken 45 derece ben undervolt yaptım soğutucu koydum altına işlemci çalışma yüzdesini %60 a çektim hala 50 derece boştayken bile boost modunu açmam gerekiyor bilgisayarın 😭. Hayırlı olsun bilgisayarın.

değerler normal gibi zaten sistemin güçlü boştayken 40ın altına bile düşürüyor yeni mı aldın bilgisayarı ? Benimde benzer bir sorunum var senin sistem normal durumdayken 45 derece ben undervolt yaptım soğutucu koydum altına işlemci çalışma yüzdesini %60 a çektim hala 50 derece boştayken bile boost modunu açmam gerekiyor bilgisayarın 😭. Hayırlı olsun bilgisayarın.
Laptam tam 1 senelik.
Harici soğutma kullanmadım.
Sadece arka kapağını açıp fanların tozunu aldım.
Yeni termal macun aldım coolermaster mastergel maker onu uygulasam mı diye düşünüyorum çünkü bildiğim kadarıyla fabrika çıkışı termal macunlar verimli olmuyormuş.
Coolermaster ı uygulasam mı uygulamasam mı diye arada kaldım. O yüzden foruma sordum ısı değerleri normal mi diye .

Yeni konular

Geri
Yukarı