i7 10750H oyunlarda 95 dereceye ulaşıyor

• Konuyu başlatan B00M
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 881

B00M

Centipat
Arkadaşlar Monster T7 v20.3 sahibiyim. CPU 85-95 derece arasında dolaşıyor oyunlarda, bunu düşürme imkanımız var mı? ThrottleStop kullandım fakat işe yaramadı. Bu sıcaklığa alışmak mı lazım, zarar vermez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobil işlemcilerin kötü yanlarından biri. Yazılımsal değil de donanımsal bir soğutma aracı kullanabilirsiniz.

Isınan bir işlemci 10750H, mümkünse kaliteli bir laptop soğutucusu edinmeye çalışın. Bir süreliğine Turbo Boost'u devre dışı da bırakabilirsiniz. Ek olarak da termal macun değişimi yapabilirsiniz.

Çok yüksek dereceler bir servise verin bakım yapsınlar temizletin.

Hiçbir türlü düşmüyorsa derece tek çözüm FPS sabitleme ile oyna mesela AAA oyunlarda 90 FPS alırken 90 derece ise V-Sync açarak 60 FPS sabitlerseniz işlemci yorulmaz ve dereceleriniz 70 civarına düşer eski dizüstü bilgisayarımda bunu yapıyordum işede yarıyordu.

Hiçbir türlü düşmüyorsa derece tek çözüm FPS sabitleme ile oyna mesela AAA oyunlarda 90 FPS alırken 90 derece ise V-Sync açarak 60 FPS sabitlerseniz işlemci yorulmaz ve dereceleriniz 70 civarına düşer eski dizüstü bilgisayarımda bunu yapıyordum işede yarıyordu.

O işlemci ısı yapacak bir işlemcidir soğutmayı yükseltin.

Çok yüksek dereceler bir servise verin bakım yapsınlar temizletin.

Ürünü yeni aldım.

Temizleyip ek bir soğutma alın.

Ek bir soğutma mevcut.

Isınan bir işlemci 10750H, mümkünse kaliteli bir laptop soğutucusu edinmeye çalışın. Bir süreliğine Turbo Boost'u devre dışı da bırakabilirsiniz. Ek olarak da termal macun değişimi yapabilirsiniz.

Turbo Boost LoL gibi oyunlarda 30-40 FPS düşürüyor onun dışında termal macun değiştirmeyi videolardan bakarak yapabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı