Çözüldü i7-10750H sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

schieber

Picopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
NVMe M.2 (PCIe)
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
Anakart
-
İşlemci
Intel Core i7-10750H
Valorant oynarken çöküyor hem de mavi ekran verdi inceler misiniz? Teşekkürler şimdiden.

Çözüm
Bir düşünelim ama tam emin olamıyorum.

Power ve VRAM testleri sağlam çıkıyor.
Ama 3D çöküyor.

Son bir şey daha isteyeceğim.
MSI Kombustor ile ekran kartını maksimum 10 dakika test edin ve değerleri gözlemleyin.
Stabil gibiyse o zaman her şey sürücü kaynaklı diyeceğim gibi görünüyor.
Sadece Valorant oynarken mi yoksa diğer oyunlarda da benzeri hatalar ile karşılaşıyor musunuz?
Eğer Valorant oynarken karşılıyorsanız Vanguard ile ilgili bir sorun olabiliyor. Bu durumda Riot İşlemcisi'ni açın. Sağ üstte Profil Fotoğrafına tıklayın ve ardından Ayarlar'a tıklayın. Açılan pencerede sol taraftan Valorant'ı seçin. Son olarak da orta kısımda Beyaz arkaplanlı "Onar" yazar tıklayın ve işlem bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp deneyin. Sorun çözülmezse bilgilendirirsiniz.

Valorant oynarken çöküyor hem de mavi ekran verdi inceler misiniz? Teşekkürler şimdiden.

Hata sebebi NVIDIA ekran kartı sürücüsü.
DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurarsınız.

Cihazınız HP Pavilion Gaming değil mi? 15-dk10000 olarak modeli görünüyor.

@ThevriMx bu tür durumlarda bile olsa her şekilde dosyayı incelemeniz lazım.
Vanguard olsa hak verirdim size ama dosyada çatır çatır NVIDIA kaynaklı olduğu görülüyor.

Cihazınız HP Pavilion Gaming değil mi? 15-dk10000 olarak modeli görünüyor.

Vanguard olsa hak verirdim size ama dosyada çatır çatır NVIDIA kaynaklı olduğu görülüyor.
Aynı durumu yakın zamanda bir arkadaşımda rastladım. Dosyayı da inceledim arkadaşımın dosyasına benzediği için detaylı incelemeden yazmıştım. Ama dediğiniz gibi ilave olarak NVIDIA da DDU ile temiz bir şekilde kurulması sorunu çözecektir.

HP Pavilion Gaming 15-DK1033NT modeli.
Dün kaldırdım fakat sabah yine açarken mavi ekran verdi PC açılırken anlamadım yeni minidump dosyasını ekledim.

Cihazınız HP Pavilion Gaming değil mi? 15-DK10000 olarak modeli görünüyor.

Bu arada DDU ile kaldırmadım henüz sabah yapacaktım işlemi fakat yeniden mavi ekran hatası alınca onu atayım ondan sonra DDU ile kaldırma işlemini yapayım dedim. Bu yeni eklediğim dosya da mı NVIDIA ile alakalı.

İlginize çok teşekkürler şimdi ben dün sürücüleri silmiştim kendim ama DDU ile değil yine de DDU ile kaldırayım mı? şu an için sorun yok tekrar sorun çıkmazsa bu şekilde devam edeyim mi?
Devam edebilirsiniz sorun olmaz. Ama mümkün olduğunca ekran kartı driver kurulumunu yaparken DDU ile temizledikten sonra kurulum yaparsanız daha sağlıklı olur. Sorunu da çözüldü olarak işaretlersiniz.

Kart arızalı mı acaba onu düşünmeye başladım.

OCCT ile 10 dakikalık bir VRAM testi çalıştırsak olur mu?
Ayarlarına ellemeden direkt çalıştıralım.

Sonrasında onar dakika sürelerle aynı programdan 3D ve Power test çalıştırmanızı istiyorum.
Güçle alakalı da bir sorun kaynaklı çöküyor olabilir kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı