i7 10750H ve RTX 2060 oyunda performans düşüşü

MaceWW0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:3060OC 8gb
İşlemci: i312100f
Anakart:Asus Prime H610M-K D4
Ram:2x 8gb 3200Mhz
Depolama:Adata Legend 750 M.2 SSD
Merhabalar 2-3 gün önce BF 4'te 150-160'larda FPS alırken şu an 100'lere kadar iniyor. Aynı şekilde BF1'de 120-110 alırken 50'lere kadar düşüyor. Havalar sicak oldugundan mı? Şu an bulundugum yer 31 derece. Akşam üstü olmasına rağmen bilgisayar da ısınıyor biraz. GPU derececleri biri 75-80, biri 90 falan oluyor. Turbo fanı açınca 10 derece kadar düşüyorlar ama bilgisayarı elledigimde sicaklik gene var. Ekran kartımı 1-2 gün önce güncelledim fakat pek bir işe yaramadı. Başka güncelliyebilecegim şeyler varsa söyler misiniz? Oyuncu laptopu bu arada. i7'ler çok ısınıyormuş. Onu biliyorum. Ekran kartı 2060, işlemci i7 10750H, RAM tek slot. Oradan darboğaz yaptıgını düşünüyorum.

Teşekkürler. Son olarak bu şekilde sürekli voltaj değişikliğinin bir zararı olur mu ? Sistem açılışındakinden bir farkı yok mantık olarak bir kez her açılışta veya açtığımda değişmiş oluyor/olacak zaten.
Hayır bu şekidle kullanmanız bir zarara sebebiyet vermez.

Hayır bu şekidle kullanmanız bir zarara sebebiyet vermez.
Hocam bir de 90-93 derece ile 80-85 derece uzun vadede keşke dedirtecek bir şeye neden olur mu olumlu/olumsuz anlamada ? Yani 90 derece limitli kullanıyorum ancak arada aklıma takılıyor 80 veya 85 yapmak ömre bariz etki edecekse kısmayı düşünüyorum.

Hocam bir de 90-93 derece ile 80-85 derece uzun vadede keşke dedirtecek bir şeye neden olur mu olumlu/olumsuz anlamada ?
Kısa bir şey diyeceğim. Gayet açık ve net. Sıcaklıklar ne kadar düşer ise o kadar iyi. hocam.

Pek bir zararı olmaz ama 85 i geçmemeye çalışın. Gerekirse FPS bile sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Bu arada sizin ile fikir alışverişi yaptığımız konuyu atar mısınız? Sizde yaptığım ayarlamaları merak ettim de. Belki biraz daha yardımcı olabilirim.

Kısa bir şey diyeceğim. Gayet açık ve net. Sıcaklıklar ne kadar düşer ise o kadar iyi. hocam.

Pek bir zararı olmaz ama 85 i geçmemeye çalışın. Gerekirse FPS bile sabitlemeyi deneyebilirsiniz. Bu arada sizin ile fikir alışverişi yaptığımız konuyu atar mısınız? Sizde yaptığım ayarlamaları merak ettim de. Belki biraz daha yardımcı olabilirim.

Discord adresinizi verebilirseniz sizin sisteminizle özel olarak ilgileneceğim. Her türlü Undervolt eder sistemi soğutabiliriz hatta ekstra ayarlar ile şahlandırabilirim de.

Discord adresinizi verebilirseniz sizin sisteminizle özel olarak ilgileneceğim. Her türlü Undervolt eder sistemi soğutabiliriz hatta ekstra ayarlar ile şahlandırabilirim de.
Vereyim hocam. UV yapılı ama aman aman bir etki nedense göremedim bazı oyunlarda. cedric#4425

Yeni konular

Geri
Yukarı