"i7 10750H ve RTX 2060" vs "5600H ve RTX 3060"

R5 5600 ve RTX 3060 ikilisi sizi üzmez. Tavsiyemdir.
Bu video biraz korkuttu sıcaklık değerleri i7 10750h da bile 80 85 amd de ise 98 kere cikiyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video biraz korkuttu sıcaklık değerleri i7 10750h da bile 80 85 amd de ise 98 kere cikiyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İşlemci üzerinde kullanılan termal macun, laptop soğutucusu ve ortam sıcaklığına göre sonuçlar değişebilir. Birkaç video daha izlerseniz muhtemelen farklı sıcaklık değerleri de görebilirsiniz, değişkenlik göstermesi muhtemel bir durum gibi geliyor bana.

İşlemci üzerinde kullanılan termal macun, laptop soğutucusu ve ortam sıcaklığına göre sonuçlar değişebilir. Birkaç video daha izlerseniz muhtemelen farklı sıcaklık değerleri de görebilirsiniz, değişkenlik göstermesi muhtemel bir durum gibi geliyor bana.
Mesela şu videoya bakar mısın normalde acer nitro 85 90lari görmesi lazım en az 75 dereceyi geçmiyor cpu hayret ediyorum

Mesela şu videoya bakar mısın normalde acer nitro 85 90lari görmesi lazım en az 75 dereceyi geçmiyor cpu hayret ediyorum
Bir kısmını izledim. Başka videoları izlediğinizde farklı değerleri göreceğinizi söylemiştim zaten. Kasa tipine, tasarıma ve cihaz içi hava akışına göre bu sıcaklıklar değişkenlik gösterebilir. R5 5600H ve RTX 3060 ikilisini tercih edin derim. İdeal bir soğutucu ile sizi üzmeyecektir.

Bir kısmını izledim. Başka videoları izlediğinizde farklı değerleri göreceğinizi söylemiştim zaten. Kasa tipine, tasarıma ve cihaz içi hava akışına göre bu sıcaklıklar değişkenlik gösterebilir. R5 5600H ve RTX 3060 ikilisini tercih edin derim. İdeal bir soğutucu ile sizi üzmeyecektir.
Usta ben buna soğutucu da alırım benim sıkıntım işlemci beni üzmesin ben onu üzmem zaten bakkm zamanı geldiğinde en pahalı termal macununuda alirim cihazdan memnun kalırsam bakarim ben ona zaten :))

Stres testi degil hocam Warzone oyunda buyurun link bırakıyorum yorumunuzu bekliyorum

Warzone'da devamlı 90-95 arası olması bana çok normal gözükmüyor. Ancak unutmayın bilgisayarın bu kadar ısınmasında dış faktörler olabilir. Örneğin kayıt yaptığı program CPU ağırlıklı çalışıyor olabilir veya bulunduğu oda sıcaklığı çok yüksek olabilir...

Başka incelemelere baktığınız zaman oyun esnasında bu kadar yüksek değerler gözükmüyor. Legion 5 termal performansı iyi bir laptop ve bu endişelerinizi azaltmak için bir soğutucu veya basit laptop standı alabilirsiniz.

hocam bende bu modeli almayı düşünüyorum bu işlemci rtx 3070 ile beni üzer mi yoksa iyi mi ?

Dosya Ekleri

• lenovo.PNG
    lenovo.PNG
    397,4 KB · Görüntüleme: 39

Geri
Yukarı