i7 10750H yüksek sıcaklık değerleri

Emlesaze

Femtopat
İyi günler. Diliyorum hepinize öncelikle. Sahip olduğum Monster Tulpar T7 20.2 model numarasına sahip laptopumun işlemci sıcaklıklarında son zamanlar da bir artış söz konusu. Eskiden 80- 85 üstüne çıkmayan işlemci sıcaklığı bugün itibarıyla 95 dereceyi gördü. Bilgisayarımı alalı daha 1 ay oldu yani toz kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu sıcaklığın da normal olmadığını biliyorum. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

J3yRelax4

Picopat
Yer
Adana
İyi günler. Diliyorum hepinize öncelikle. Sahip olduğum Monster Tulpar T7 20.2 model numarasına sahip laptopumun işlemci sıcaklıklarında son zamanlar da bir artış söz konusu. Eskiden 80- 85 üstüne çıkmayan işlemci sıcaklığı bugün itibarıyla 95 dereceyi gördü. Bilgisayarımı alalı daha 1 ay oldu yani toz kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bu sıcaklığın da normal olmadığını biliyorum. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Monster servisi arayıp sordunuz mu?

Hiken

Picopat
Undervolt var mıydı bilgisayarda? Update ile gitmiş olabilir, kontrol edin.

Ulunay

Kilopat
Makaleler
6
1 aylık cihazda termal macun yenilemesi önerilmez. Servise gönderin, bir baksınlar denilir.

+PC ısınıyor.
-Termal macundan kaynaklıdır yenileyin.
+PC 1 aylık ama...
-Olsun abi macundan kaynaklıdır.
+Garantisi var, servise mi vereyim ?
-Gerek yok oğlum macundan işte !
+Senin gibi macun bağımlısı forumdaşın...

woyp1f4be7431.jpg

Ali Bilgin

Centipat
Sıcaklık 95'leri gördüğünde işlemci frekansı ne oluyor bunların verilerini paylaşabilir misiniz?

Yukarı