Çözüldü i7 10870H iGPU tanıtınca boottan sonra kısa süre siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EGE2471

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sistemimde OpenCore Big Sur 11.6 kurulu.
IGPU'yu Config'ten tanıttığım zaman boot ettikten sonra (verbose modda yazılar kaydıktan sonra) siyah ekran geliyor ve 1-2 dakika sonra geliyor. Fakat IGPU'yu tanıtmazsam ve bu Mac hakkında kısmında 7MB görünürse boot ederken sorun olmuyor (verbose modda yazılardan sonra Apple logosu geliyor ve hemen giriş yapma ekranı açılıyor.)

Sistem bilgilerim:
Laptop: Aorus 15G KC
CPU: Intel Core i7 10870H
GPU: Intel UHD Graphics 630 iGPU & NVIDIA RTX 3060

Denediğim çözüm yöntemleri:
Device id ve platform id'leri denedim.
SMBIOS bilgilerimi yeniledim ve MacbookPro16,1 yerine 16,4 denedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sistemimde OpenCore Big Sur 11.6 kurulu.
IGPU'yu Config'ten tanıttığım zaman boot ettikten sonra (verbose modda yazılar kaydıktan sonra) siyah ekran geliyor ve 1-2 dakika sonra geliyor. Fakat IGPU'yu tanıtmazsam ve bu Mac hakkında kısmında 7MB görünürse boot ederken sorun olmuyor (verbose modda yazılardan sonra Apple logosu geliyor ve hemen giriş yapma ekranı açılıyor.)

Sistem bilgilerim:
Laptop: Aorus 15G KC
CPU: Intel Core i7 10870H
GPU: Intel UHD Graphics 630 iGPU & NVIDIA RTX 3060
Bu linkteki yöntemi uyguluyorsun dimi tanıtmak için ?

Bu linkteki yöntemi uyguluyorsun dimi tanıtmak için ?

Evet. Bu arada bilgisayarı açtıktan sonra 2 dakikalık siyah ekranda bekledikten sonra, ekran geldiği zaman parlaklık fullde olmuyor. %75 seviyesinde oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-10-18 13.48.15.png
    Ekran Resmi 2021-10-18 13.48.15.png
    51 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Tek tek sizin kartınızla uyumlu bütün kimlikleri deneyin. İlla ki biri sorunsuzdur.
Tabii bazılarında ekran hiç gelmeyebilir config dosyasını tekrar düzenleyemeyecekseniz bunu yapmanızı önermem. 2 dakika beklemek sizin için sorun değilse hiç ellemeyin bence :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı