i7 10870H oyunda 90 dereceye ulaşıyor

• Konuyu başlatan Ryota
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B

Ryota

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Birkaç gündür Monster Tulpar T5 v20.2'ye sahibim. Aldığım günden beri stres testleri ve oyun testleri yapmaktayım. Performanstan çok memnunum ve bir şikayetim de yok. Ancak sıcaklık değerleri hakkında şüpheliyim. Cihazda i7 10870H ve RTX 3060 mevcut. Açıldıktan birkaç saat sonra bile boşta 50-55 derece GPU, 55-60 derece CPU sıcaklıkları oluyor otomatik fan ayarlarında. Oyunlarda da CPU maksimum 90, GPU 87'leri görüyor 2K Ultra ayarlarda (Witcher 3). FurMark testinde de (2K) Turbo ayarlarda en yüksek çekirdek hızlarında GPU 83 dereceye çıktı maksimum (15 dakika). Eğer böyle devam ederse iade talebi oluşturup Predator triton 300 (2070 Max-Q) almayı düşünüyorum. Uzun vadede bu kasada sorunlar yaşama ihtimalim var gibi.

İyi günler. Birkaç gündür Monster Tulpar T5 v20.2'ye sahibim. Aldığım günden beri stres testleri ve oyun testleri yapmaktayım. Performanstan çok memnunum ve bir şikayetim de yok. Ancak sıcaklık değerleri hakkında şüpheliyim. Cihazda i7 10870h ve RTX 3060 mevcut. Açıldıktan birkaç saat sonra bile boşta 50-55 derece GPU, 55-60 derece CPU sıcaklıkları oluyor otomatik fan ayarlarında. Oyunlarda da CPU maksimum 90, GPU 87'leri görüyor 2K Ultra ayarlarda (Witcher 3). FurMark testinde de (2K) Turbo ayarlarda en yüksek çekirdek hızlarında GPU 83 dereceye çıktı maksimum (15 dakika). Eğer böyle devam ederse iade talebi oluşturup Predator triton 300 (2070 Max-Q) almayı düşünüyorum. Uzun vadede bu kasada sorunlar yaşama ihtimalim var gibi.

CPU sıcaklığı normal ama GPU'dan emin değilim. Laptoplarda CPU daha fazla ısınıyor.

Laptoplarda 90'lar normal diyorlar ama ne kadar doğru bilemiyorum.Bende Monster'ın i7-8750h/1050ti var sıcaklıklar 81 dereceyi geçmiyor.Tam yük binince fan sesleri yüksek çıkıyordu hala aynımı düzeltmişler mi?

87 derece oldukça sıkıntılı. Ancak işi otomatik fan kontrolüne bırakmayıp bir kullanıcı ayarı oluşturmanız işi çözebilir.

Ben masa üstü RTX 3080 e sahibim ilk taktığımda otomatik ayarlarda sizin gibi 80-90 C lere çıkıyordu sonrasında fan kontrolünü kendim yapılandırdım. 70C üstünü çok nadir görüyorum.

Uzun ömürlü olmasını istediğimden değerler normal ve anakarta zarar vermeyecek gibi dursa da kasa bu ısıyı uzun yıllar kaldırabilecek izlenimi vermedi doğrusu. Laptoplarda 90 dereceler cidden görülebiliyor. Bunu iade edersem alacağım Triton PT315-52'nin benchmarklarında da bu değerler görülebiliyor. Kasası nasıldır bilen var mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı