i7-10870H sisteme OpenCore ile Hackintosh kurulur mu?

memetyusuf

Hectopat
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0
Ekran kartı
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
İşlemci
i7-10870H
Merhaba, Technopat'ın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu rehberiyle bilgisayarıma Hackintosh kurulumu yapmaya karar verdim. Aklımda birkaç soru var:
  • Rehberde Windows 11 ile dualboot atılıyor. Windows 10 kullanıyorum farklılık olur mu?
  • Rehberde SSD'yi tamamen kullanıyorlar. Bir SSD'yi bölerek kullanabilir miyim? Ayrıca Windows üzerinden bölebilir miyim yoksa kurulumda mı bölmem gerek? Diskte verilerim var.
  • Tulpar T5 v20.2 kullanıyorum. Hackintosh'ta dahili klavye ve trackpadim çalışır mı?
  • NVIDIA kartlar hala desteklenmiyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Turing Serisi (RTX 20xx, GTX 16xx) Şu an Desteklenen Sürüm : YOK

Desteklenmeyen Kartlar

• Titan RTX
  • RTX 2080 Ti
  • RTX 2080 Super
  • RTX 2080
  • RTX 2070 Super
  • RTX 2070
  • RTX 2060 Super
  • RTX 2060
  • GTX 1660 Ti
  • GTX 1660
  • GTX 1650
Quadro
  • Quadro RTX 8000
  • Quadro RTX 6000
  • Quadro RTX 5000
  • Quadro RTX 4000

NVIDIA kart çalışmaz ama Intel'in kendi HD Graphics sayesinde sisteme görüntü gelir.

Rehberde Windows 11 ile dualboot atılıyor. Windows 10 kullanıyorum farklılık olur mu?
Olmaz.
Rehberde SSD'yi tamamen kullanıyorlar. Bir SSD'yi bölerek kullanabilir miyim? Ayrıca Windows üzerinden bölebilir miyim yoksa kurulumda mı bölmem gerek? Diskte verilerim var.
Evet bölerek kullanabilirsiniz, Windows üzerinden bölüp o bölümü biçimlendirmeniz yeter.
Tulpar T5 v20.2 kullanıyorum. Hackintosh'ta dahili klavye ve trackpadim çalışır mı?
Evet gerekli kextler ile çalışır, touchpad modelinizi belirtebilirsiniz.
NVIDIA kartlar hala desteklenmiyor mu?
GTX 16XX ve sonrası kartların hiçbir sürümde desteği yok, siz zaten dahili grafik birimi ile kurulum yapacağınız için pek sorun olmaz.
Kurulum yapacaksanız aşağıdan Monterey imajını indirin ve USB'ye BalenaEtcher ile yazdırın, yazdırma işlemi bitince yeni oluşan OC EFI adlı bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Dizüstü Comet Lake - H adlı configin adını config.plist yapın. Sonra diskinizden bir bölüm ayırın ve herhangi bir formata biçimlendirin, en son BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin. Ek olarak Wi-Fi ve Ethernet kartı modellerinizi belirtebilirsiniz.

Olmaz.

Evet bölerek kullanabilirsiniz, Windows üzerinden bölüp o bölümü biçimlendirmeniz yeter.

GTX 16XX ve sonrası kartların hiçbir sürümde desteği yok, siz zaten dahili grafik birimi ile kurulum yapacağınız için pek sorun olmaz.
Kurulum yapacaksanız aşağıdan Monterey imajını indirin ve USB'ye balenaEtcher ile yazdırın, yazdırma işlemi bitince yeni oluşan OC EFI adlı bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve Dizüstü Comet Lake - H adlı Config'in adını config.plist yapın. Sonra diskinizden bir bölüm ayırın ve herhangi bir formata biçimlendirin, en son BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin. Ek olarak Wi-Fi ve Ethernet kartı modellerinizi belirtebilirsiniz.

Ek olarak bu sisteme güncellik açısından Ventura'da kurulabilir. Konu linki: OpenCore: macOS Ventura 13.0 Intel & AMD Kurulum imajı

Olmaz.

GTX 16xx ve sonrası kartların hiçbir sürümde desteği yok, siz zaten dahili grafik birimi ile kurulum yapacağınız için pek sorun olmaz.
Kurulum yapacaksanız aşağıdan Monterey imajını indirin ve USB'ye balenaEtcher ile yazdırın, yazdırma işlemi bitince yeni oluşan OC EFI adlı bölümün içindeki EFI\OC klasörüne girin ve dizüstü Comet Lake - h adlı Config'in adını config.plist yapın. Sonra diskinizden bir bölüm ayırın ve herhangi bir formata biçimlendirin, en son BIOS ayarlarını yapıp kuruluma geçmeyi deneyin. Ek olarak Wi-Fi ve Ethernet kartı modellerinizi belirtebilirsiniz.

Öncelikle sağ olun hocam.
Wi-Fi ve Ethernet kartları: Intel(R) Wi-Fi 6 AX201 160MHz, Realtek Gaming 2.5GBE family Controller. Touchpad modelini bulamadım.

Bir de başka bir forumdan bir RAW dosyası bulup indirmiştim. OpenCore ile hazırlandığı ve Hackintosh için uygun olduğu yazıyordu. Yine de attığınız linkteki dosyayı indirmeli miyim?

Wi-Fi destekleniyor, Ethernet de büyük ihtimalle çalışacaktır. İmajlar arasında pek fark olmaz ama imajın içindeki EFI'ler fark edebilir, aynı işlemleri o imajdaki EFI'ye yapıp deneyebilirsiniz. Size kalmış.

Wi-Fi destekleniyor, Ethernet de büyük ihtimalle çalışacaktır. İmajlar arasında pek fark olmaz ama imajın içindeki EFI'ler fark edebilir, aynı işlemleri o imajdaki EFI'ye yapıp deneyebilirsiniz. Size kalmış.

Çok sağ olun hocam deneyeceğim.

Hocam hem ventura hem Monterey likinden birkaç kere indirmeyi denedim fakat hep sonunda ağ hatası diyor, linkler mi bozuk?

Son düzenleme:
IDM ile dener misin indirmeyi?

Internet Download Manager ile de sıkıntı yaşarsanız bu imajı indirebilirsiniz.

Sağ olun hocam indirdim.

Hocam OpenCore ile flash diskten boot ettim setup a başlamadan önce gelen yüklemede takılıyorum. Birkaç kere denedim. Sizce nedeni nedir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı