i7-10875H mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Elassar

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. i7 10875h işlemcili laptopum var. Üretici firmanın kendi yazılımı üzerinden çekirdek voltaj offsetini -100 yaptım. Oyuna girdim 1-2 saat oynadım o sırada başka oyuna geçtim bir sıkıntı yok.
Sonra oyundan çıktım laptopu şarjdan çıkardım ve mavi ekran hatası verdi. Sonra önce eski ayarlara aldım sonra tekrar -100 yaptım Prime95 ile test yaptım, oyuna girdim bir sıkıntı yok, şarjdan çıkardım yine bir sıkıntı yok. Şarjı özellikle vurgulamamın nedeni pil modunda ayarlar devre dışı bırakılır uyarısı veriyor o yüzden.
Minidump dosyalarını ekledim bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

minidump.rar
@MayCrasH

Son düzenleme:
Hocam, yaptığınız işlem için ekstradan güç gerekir. Bu sebeple mavi ekran vermiş. Geniuneintel.sys hatası bu nedenlerle olur. Fazla zorlamayın derim.

Hocam, yaptığınız işlem için ekstradan güç gerekir. Bu sebeple mavi ekran vermiş. Geniuneintel.sys hatası bu nedenlerle olur. Fazla zorlamayın derim.
Bu işlem undervolt olmuyor mu neden ekstra güç gerektiriyor sonuçta voltaj düşürüyorum?

Tamamdır hocam. - simgesini yanlış anlamışım. Dediğiniz doğru. Undervolt olur. Farklı değerler de hata verebilir. Sizde de benzer bir durum olmuş. Normal olarak kullanın.

Normalde UV zarar vermez. Bazen değerler uyuşmazsa hata verebilir. Dediğim gibi sizde olan durum da benzeri. ThrottleStop uygulaması ile denemediyseniz, indirip deneyebilirsiniz.

Normalde UV zarar vermez. Bazen değerler uyuşmazsa hata verebilir. Dediğim gibi sizde olan durum da benzeri. ThrottleStop uygulaması ile denemediyseniz, indirip deneyebilirsiniz.
Bu programla yada kendi programıyla aynı değere getirmek birşey fark ettirir mi?

Normalde aynı şey. Denemek daha iyi olur. Pek çok arkadaşımız kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı