i7 11700KF ve RTX 3060 Ti sistemi açtıktan sonra görüntü 1-2 saniye gidip geliyor

gravediggermtd

Decapat
Merhabalar,

Mart ayında bir sistem topladım. Yalnız bilgisayarı açtıktan 8-9 dakika sonra (bilgisayarı açtıktan sonra süre tuttum) 1-2 saniyeliğine görüntü gidip geliyor (Mouse imleci gözükmüyor, ekranın ışığı yanıyor açık olduğu yönünde). Görüntü için ekran kutusunun içinden çıkan DP kablosunu kullanıyorum (1920x1080 240Hz olarak ve ekranın parlaklığı yüksek değil). Herhangi bir ek fiş veya kablo kullanmıyorum. İkinci bir ekran da kullanmıyorum. Ekran kartını stres testine soktum, saatlerce oyun oynadım (CS GO, GTA V) ama açık olduğu süre boyunca bu olayla yeniden karşılaşmadım. Acaba bilgisayar ilk açıldığında 240Hz olarak açılmıyor, açıldıktan sonra mı 240Hz olarak ayarlıyor da görüntü gidip geliyor diye düşündüm ama açıldığında da 240hz olarak açıldığını gördüm. Bir ara DP kablosunu ekran kartının 3. çıkışına bağladığımı fark ettim, bir ümit bundan mıdır diye düşünüp 1. çıkışa bağladım ama maalesef bu da çözüm olmadı.

Çözüm için bir kaç şeyi daha denedim ama bir türlü çözümü bulamadım.
  • BIOS'u güncelledim.
  • Ekran kartı sürücüsünü güncelledim(Hem NVIDIA hem ASUS sayfalarından indirerek).
  • Ekran kartı sürücüsünü silip tekrar yükledim.
  • Ekran kartını temel ve OC Scanner'ın(MSI AfterBurner-ASUS GPU Tweak) ayarladığı ayarlarla da kullandım.
Çözüm için yardımlarınızı rica ederim.

ASUS GX601 ROG Helios Kasa(Kasanın üzerindeki fanlar kendisiyle gelen kontrolcüye bağlı)
i7 11700KF İşlemci(OC yapmadım)
TUF Z590 PLUS Ana kart
TUF RTX 3060 TI Ekran Kartı
Kingston Fury Beast 32 GB (4x8) 3600 MHz DDR4 CL17 Ram(3600 MHz olarak kullanıyorum)
SanDisk Extreme Pro 1TB ve WDC WD5000LPCX-22VHAT0(HDD takılı değilken de sorun vardı)
TUF 750W PSU
Rog Ryuo 120mm Soğutucu
TUF VG259QM Monitör

Teşekkürler...

Geri
Yukarı